AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KÜÇÜK MUCİTLERİN SERGİSİ ALKIŞLANDI

ARTVİN’DE KÜÇÜK MUCİTLERİN SERGİSİ ALKIŞLANDI

ARTVİN’DE KÜÇÜK MUCİTLERİN SERGİSİ ALKIŞLANDI

 

Küçük Mucitler Sınıfı Engelsiz Araç Tasarlıyorum Projesi Sergisi Açıldı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Milli Egemenlik Anaokulu “Küçük Mucitler sınıfı Engelsiz araç tasarlıyorum” projesi sergisi açıldı.

Milli Egemenlik Anaokulunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, okul müdürü Sema Aydın Çelik, proje koordinatörü Büşra Keleş, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Engelli olmayan bireylerin sahip oldukları tüm haklara onların da sahip olduğunu belirten Küçük Mucitler Sınıf Öğretmeni Büşra Keleş, veliler ile birlikte yürütülen projenin öğrenciler açısından gayet yararlı olduğunu ifade etti. Keleş, “En Büyük Engel Sevgisizliktir” başlığı ile yola çıkılan projede amaç öğrencilerde engelliler ile ilgili farkındalık yaratmak, çocukların bu konuda empati kurarak hareket etmelerini sağlamak ve engelli bireylerin de hayatımızda her an olduğunu bilmektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci yaptığı konuşmada; engelli konusu gibi hassas bir konu hakkında farkındalık oluşturmanın küçük yaşlarda başlanılması gerektiğini ve bu konuda okulda yapılan çalışmalarla birlikte velilerin hassasiyetinin de çok önemli olduğunu vurguladı.

Kahveci projeyi uygulayan Küçük Mucitler sınıf öğretmeni Büşra Keleş’e, Küçük Mucitlere, projeyi destekleyen velilere teşekkür etti.

Program öğrencilerin İstiklal Marşının işaret dili ile okunması, velilere belge takdimi ve serginin gezilmesi ile sona erdi.