AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

ARTVİN’DE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

ARTVİN’DE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Artvin’de 29 Ocak Pazar Gününden Beri Aralıksız Yağan Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Hayati Akbaş

HOPA-29 Ocak Pazar günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. İl merkezinde 20 santimetre kalınlığı bulan kar yüksek kesimlerde 1 metreye kadar çıktı.

331 Köy Yolu Kapalı

Artvin’de 3 gündür aralıksız olarak devam eden kar yağışı nedeniyle, Artvin merkez 29, Hopa 29, Şavşat 51, Borçka 36, Murgul 11, Arhavi 26, Ardanuç 49 olmak üzere toplamda 331 köy yolu ile ulaşım sağlanamıyor.

Kapalı olan köy yolları nedeniyle İl Özel İdaresi Ekipleri bölgede yoğun bir çalışma seferberliği başlattı. Buzlanma ve kar nedeniyle yollarda ekipler, 24 saat esasına göre görev yapıyor

Engelli ve Hamilelere Kar İzni

Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada kent genelinde etkisinin gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu görevlilerine bir gün tatil yapıldığı belirtildi.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı il merkezinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin bugün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Cankurtaran’da Aynı Kar Manzaralı

Artvin genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yollarında ulaşım güçlükle sağlanabiliyor. Her kar yağışında benzer görüntülerin yaşandığı 690 rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran mevkiinde ağır yüklü kamyonlar başta olmak üzere kamyon ve kamyonetlerin geçişlerine izin verilmiyor. Karayolları ekipleri tarafından sürekli olarak yol temizleme çalışmalarına başlanırken, bu güzergahta kayan araçlar da trafiğin kısa sürelerle kapanmasına neden oluyor.

Artvin Belediyesi Karla Mücadele Ekibi Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor 

Artvin Belediyesi yağan kar yağışının ardından kaldırım ve yollarda kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Artvin Belediye Başkanlığı karla mücadele ekipleri kar yağışının ardından şehir genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına şehrin her noktasına taşıdı.

Kar temizleme ekipleri ile hazır vaziyette bulunan Artvin Belediye Başkanlığı, solüsyon, tuzlama ve kaldırım temizleme ekipleri ile kar yağışının ardından vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara başladı. Merkez cadde ve yollardan başlatılan kar temizleme çalışmalarına şehir genelinde devam ediyor.