AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ÇORUH EDAŞ’TA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

ARTVİN’DE ÇORUH EDAŞ’TA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

ARTVİN’DE ÇORUH EDAŞ’TA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

 

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğünde çalışanlara Genel İş Sağlığı ve Güvenliği, Etiketleme Kilitleme(lockout tagout) Prosedürü ve Arktan Korunma konularında eğitim verildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğünde çalışanlara Genel İş Sağlığı ve Güvenliği, Etiketleme Kilitleme (lockout tagout) Prosedürü ve Arktan Korunma konularında eğitim verildi.

Toplam 89 personelin katıldığı eğitim öncesinde Çoruh Edaş genelinde 2016 yılında meydana gelen hafif yaralanmalarla sonuçlanmış iş kazaları üzerinden değerlendirmeler yapıldı, son 3 yılda Çoruh Edaş genelinde ölümlü iş kazası meydana gelmediğine değinilerek dikkatli çalışmaları için çalışanlara teşekkür edildi.

Eğitimde güvenli çalışabilmek için gerekli elektrik kesme, verme (manevra) işlem sırası anlatılarak:
*Eğitim sonrasında her saha çalışanına dağıtımı yapılacak olan kilit ve aparatlarla bakım onarım vb. durumlarda istenmeyen (kontrolsüz) manevralardan (elektrik kesme verme işlemleri) çalışanları korumak amacıyla geçilen etiketleme kilitleme prosedürü
*Ark ve arktan korunmak için temin edilen yüz vizörü, ark elbisesi ve ark eldiveni
*Bel tipi emniyet kemerlerinin yerine kullanılmaya başlanan, bel tipi kemerlere göre daha güvenli ve daha ergonomik olan paraşüt tipi emniyet kemerleri ile ilgili sunum, video ve uygulamalı bilgi paylaşımları yapıldı.