AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE SAĞLIKÇILAR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

ARTVİN’DE SAĞLIKÇILAR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

ARTVİN’DE SAĞLIKÇILAR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

 

Genel Sekreter Akalın Saha Koordinatörü İle Değerlendirme Toplantısı Yaptı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın Başkanlığında 2016 yılı değerlendirme ve 2017 projeksiyon toplantısı yapıldı.

Saha Koordinatörü Dr. Mahmut Avcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan ve Sağlık tesisleri başhekimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı Genel Sekreterliğin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda öncelikle Genel Sekreterliğe bağlı tüm sağlık tesislerinin 2016 yılının değerlendirmesi idari, mali ve tıbbi olarak yapıldı. Saha koordinatörü tavsiyeleri dinlendi ve not alındı. Oldukça verimli geçen toplantıda Genel Sekreter Akalın öncülüğünde hastanelerinin beklentileri dile getirilerek 2017 yılında bakanlığımızın öncelik olarak belirlediği Merkezi Hasta Randevu Sistemi ve Akılcı İlaç Kullanımı hakkında ki projeleri sunuldu.

Yeni yapılan hastanelerimizin değerlendirmesi yapılırken Borçka Devlet Hastanesi inşaatı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin projesi ile ilgili son durum değerlendirildi. Projedeki değişiklikler tartışıldı. Genel Sekreterimiz Akalın 2016 TUİK verilerine göre ilimizin yaşlı nüfusunu koruduğunu belirterek yoğun bakım projelerine öncelik verilmesi ve yatak kapasitesinin artırılması gerektiğini vurguladı. En sık sevk nedenleri konuşuldu ve sevkleri engellemeye yönelik önlemler planlandı.

Genel Sekreter Akalın, katılımlarından dolayı Saha Koordinatörü Dr. Mahmut Avcı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’ e teşekkür etti.