AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI

ARTVİN’DE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI

ARTVİN’DE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI

anma-programi-2

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 78. yıl dönümünde Artvin’de düzenlenen törenle anıldı.

ARTVİN-Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 78. yıl dönümünde Artvin’de düzenlenen törenle anıldı.

Valilik binası önünde düzenlenen çelenk sunma törenine, Artvin Valisi Ömer Doğanay,  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hakan Baran Yılmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Murat Yenikomşuoğlu,  daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu ve Türk Bayrağı yarıya indirildi.

Anma törenine daha sonra, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam edildi.

Ardından Artvin 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Özhan Gürgen “Atatürk ve Eğitim” konulu bir konuşma yaptı.

Garnizon Komutanlığını temsilen Piyade Binbaşı Deniz Ayaz, sinevizyon gösterisi eşliğinde “Atatürk’ün Asker Yönünü” anlatan bir konuşma yaptı.

Daha sonra, Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku slayt sunumu eşliğinde dinletildi.

Tören, öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryonun ardından Artvin 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı “Atatürk Oratoryosunun” ardından ”Atatürk Haftası” dolayısıyla düzenlenen resim,  şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ

 

anma-programi-3 anma-programi-4 anma-programi-5 anma-programi-6 anma-programi-7 anma-programi-8