AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE BASKETBOLCULARDAN ÖĞRENCİLERE DERS NİTELİĞİNDE ZİYARET

ARTVİN’DE BASKETBOLCULARDAN ÖĞRENCİLERE DERS NİTELİĞİNDE ZİYARET

ARTVİN’DE BASKETBOLCULARDAN ÖĞRENCİLERE DERS NİTELİĞİNDE ZİYARET

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler.

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ziyaret ettiler.

Sosyal sorumluluk duygusuyla hareket etmeyi ihmal etmeyen Türkiye Erkekler Basketbol 2.Liginde mücadele eden Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı parkede ki mücadelesinin yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında Artvin’de değişik okullara giderek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelip hayata ve spora dâhil tecrübelerini öğrencilerle paylaşıyor.  Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı bu kapsamda Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle söyleşi düzenlediler.

Belediye basketbol tamımızın yardımcı hocası ve Takım kaptanı Levent Demirci ile beraberinde ki takım arkadaşının konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Sancak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Söyleşinin başında kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmail Sancak; “Ben öncelikle bizleri tercih edip okumuza gelen Belediye Basketbol takımına çok teşekkür ediyorum. Basketbolcu arkadaşlarımızın bilgilerinden, tecrübelerinden geçmişte edindikleri deneyimler çerçevesinden bir takım deneyimler alacağız” dedi.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Yardımcı Koçu Ali Yamak, burada gencecik bu ülkenin geleceği olan öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek bu buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen okul yöneticilerine teşekkür etti.

Basketbolcular tek tek kendilerini tanıtıp kısa bir şekilde spor hayatlarına ve yaşantılarına dair tecrübelerine öğrencilerle paylaştıktan sonra öğrencilerin sorularını içtenlikle cevapladılar.

Öğrencilerden spor yaparken eğitim hayatlarını ihmal etmemelerini isteyen basketbolcular, öğrencilere eğitimle sporun paralel olarak yürütülebileceğini bunun en güzel örneğininde kendilerini olduğunu söylediler. Takımda bulunan çoğu sporcunun üniversite mezunu ya da üniversite öğrencisi olduğunu ifade eden basketbolcular, spor yaparken basketbolla ilgilenirlerken asla eğitimlerini ihmal etmediklerini söyleyerek öğrencilerden de bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Artvin Belediyesi Basketbol Takım kaptanı Levent Demirci de Bolu Spor karşılaşması bizim için çok önemli bu yüzden siz değerli öğrencileri salonda görmek istediklerini söyledi. Basketbolun kendileri için bir yaşam şekli olduğunu ifade eden sporcular; “Bu bizim hem işimiz hem hayatımız hem de en büyük hobimiz. Biz sevdiğimiz işi meslek olarak yapıyoruz. Umarız sizde sevdiğiniz ve yeteneklerinize uygun alanlarda çalışırsınız” dediler.

Söyleyişin sonunda Artvin Belediyesi Basketbol takımı Yardımcı Koçu Ali Yamak ve Takım Kaptanı Levent Demirci Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesin Müdürü İsmail Sancak’a imzalı Basketbol Topu hediye edip. Ardından Takım kaptanı Levent Demirci ve beraberinde ki takım arkadaşları Artvin İmam Hatip Lisesi öğrencilerle ve öğretmenler ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

HAYATİ AKBAŞ