AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE AMATÖR TELSİZCİLER SEÇİM YAPTI

ARTVİN’DE AMATÖR TELSİZCİLER SEÇİM YAPTI

ARTVİN’DE AMATÖR TELSİZCİLER SEÇİM YAPTI

 

Türkiye Radyo Amatörler Cemiyeti Artvin Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Radyo Amatörler Cemiyeti Artvin Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Dernek merkezinde gerçekleştirilen Türkiye Radyo Amatörler Cemiyeti Artvin Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Hasan Gültekin ve yönetimi güven tazeledi.

Genel Kurulda, açılış ve yoklamanın ardından divan teşekkül etti. Saygı duruşu, faaliyet raporunun okunması, gelir ve gider hesaplarını ibrası, denetleme kurulu raporunun okunması ve son olarak dilek ve temennilerin dile getirilmesi ile seçimlere geçildi. Yapılan oylamada Genel Merkez Genel Kurul Delegesi, Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri seçildi.

TRAC Artvin Şubesi, gerçekleştirdiği seçimde Yönetim Kurulu: Hasan Gültekin (Başkan), Adem Yılmaz, Ali Gürbüz Gökdemir, Saadettin Gülenç ve Metin Kılıç’tan oluştu. Denetleme Kurulu’na: Özkan Yılmaz,  Muammer Tosun ve Osman Kılıç  seçildi. TRAC Genel Merkez Genel Kurul Delegeliğine Başkan Hasan Gültekin(TA9EG) seçildi.

Amatör telsizcilerin dernek merkezi olan Katrevan mevkiindeki (YM9KM) istasyonunda seçim sonuçları diğer illerdeki amatörlere, telsizler aracılığıyla bildirildi. TRAC’ın diğer illerdeki şubeleri de yeni yönetimi kutlayarak başarılar dilediler.

Yeniden başkan seçilen Hasan Gültekin yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti:” Türkiye Radyo Amatörler Cemiyeti Artvin Şubesi olarak, kongremize katılan tüm radyo amatörü arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Telsiz amatörlüğü bir gönül işidir, eğer bir şeyler başarıyor ve yapıyorsak bu hep beraber güç birliği yapmamızdan dolayıdır. Çünkü radyo amatörlüğünün tanımı da hiç bir maddi ve siyasi çıkar gözetmeksizin kişinin radyo ve haberleşme sisteminde kendisini yetiştirmesine yönelik çalışmaların tümüne radyo amatörleri denir. İnanıyorum ki şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada hep beraber çalışmalarımız devam edecektir. Ekibim adına başta Adem Yılmaz, A. Gürbüz Gökdemir, Metin Kılıç ve Saadettin Gülenç adına bizlere duyduğunuz güvenden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Seçimlerin sona ermesinden sonra üyelerin bir kısmı dernekte kalarak telsizlerden çevrime geçerek Türkiye’de amatörlerle muhabere yaptı.