AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI YAYINLADI

ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI YAYINLADI

ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI YAYINLADI

vali-omer-doganay

 

Vali Doğanay “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. Yıl dönümünde bugün bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz”.

ARTVİN-Vali Ömer Doğanay Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. Yıl dönümünde bugün bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz”.

Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadele ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasına önderlik yapmış, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

Bizlere emanet edilen Cumhuriyetin en büyük kazanımı; etnik kökeni ve yaşam şekli ne olursa olsun milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmek olmuştur. Biliyoruz ki milletimiz, Cumhuriyetimizin bütün değer ve kurumlarına bu güne kadar sahip çıktığı gibi, bundan sonra da sahip çıkacaktır. Bu sahip çıkış, içerde ve dışarıdaki hainlere en güzel cevap olacaktır.

Bizler Cumhuriyet ve demokrasimize gereken önemi vererek, Milletimizin tarihi yükselişine katkı sunduğumuz gibi, şahitlik de edeceğiz. Gelişmiş medeni standartlara ise birlikte çalışarak kavuşacağız.

Gazi MustafaKemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günde, O’nun mücadele heyecanına ve azmine sahip gençleri yetiştirerek yolumuza devam ederken, O’nun gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakın olduğumuza inanıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum”.

HAYATİ AKBAŞ