AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ ADD 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI YAYINLADI.

ARHAVİ ADD 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI YAYINLADI.

ARHAVİ ADD 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI YAYINLADI.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

                 

Arhavi ADD Başkanı Emine Hekimoğlu    “O’NU ÇOK ÖZLEDİK… ÇOK ARIYORUZ “

 ARHAVİ-Arhavi Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Emine Hekimoğlu Atatürk’ün hayatini kaybettiği 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayınladı. Hekimoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:”10 Kasım Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında O’nu her geçen gün, her geçen saat daha fazla arıyor, daha fazla özlüyoruz.

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsunuz ve hissediyorsanız, bu kafidir.” dediği gibi  Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak onun devrim ve ilkelerini, görüş ve düşüncelerini unutturmamak ve yaymak için  bir çok etkinlikler yaptık, yapıyoruz.

Bu nedenle, O’nun manevi miras olarak bıraktığı bilim ve akılı konu alan resim, şiir,  kompozisyon yarışması düzenledik ve dereceye giren dört öğrencimizle birlikte 10 Kasım’da Anıtkabir’de tüm yurdum halkıyla birlikte büyük önderimiz,  askeri deha, ufkun arkasını yıllar sonrasını görebilen eşsiz vatansever insan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda olacağız.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş ‘en büyük eser’ olan Türkiye Cumhuriyeti’nin emanet edildiği nesiller olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza söz veriyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun”        .

HAYATİ AKBAŞ