AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR

ARTVİN TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR

ARTVİN TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR

Artvin Merkez Cumhuriyet Caddesi, üzerinde uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) yeni hizmet binasını Mart ayınca açmayı planlıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi’nin eski hizmet binasını satıl alan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, yaptığı tadilatla binayı adeta yeniden yarattı. Binanın iç dekorunun tamamen değişirken,  Mart ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Mevcut hizmet binasının yetersiz olmasından dolay, hemen yan tarafından bulunan eski Belediye binasının son üç katını satın alan ARTSO yönetimi yeni hizmet binası için çalışmalar son hız devam ediyor.

Basın mensuplarıyla yeni hizmet binasını gezen Artvin Ticaret be Sanayi odası Başkanı Kurtul Özel, çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Oda üyelerinin ve Artvin esnafını için en ince ayrıntıyı bile göz ardı etmediklerini ifade eden Özel, yeni hizmet binasının tamamlandığında birçok yenilik yapılacağını ifade etti. Basın mensuplarıyla çalışmaları yerinde inceleyen Özel, Mart ayınca açılış yapmak istediklerini söyledi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, yeni hizmet binası üç kattan oluşup bin 100 metre kare alana sahip olduğunu söyledi. Üç kattan birini kiraya vermeyi düşündüklerini ifade eden Özel, “Bu iki kat içinde yönetim kurlu Başkan odası, başkan yardımcısı odası,  meclis toplantı salonu, geç girişimciler ve kadın girişimciler odası ve basın odası bulunmakta. Ayrıca  proje ofisi, teras kat  ve ekstra bir arşiv yer alıyor. Artvin’deki üyeler ve hem dışarıdan gelen üyeleri konut edecekleri bir alan teras katı mevcut. Bir tarafı üniversiteye,  bir tarafı, Atatepe’ye, bir tarafı Kafkasör yaylasına bakıyor. Mescit var,  50 kişilik donanımlı bir toplantı salonu.  Her an esnaf gruplarının toplantı yapabileceği büyük bir toplantı salonu.

Birkaç tane boş oda bırakıyoruz. Buradaki amacımız  kredi garanti fonu, Abigem, kalkınma ajanslarının buraya bir şube  açmak için çabalarımız var. Mevcut binada yerimiz olmadığı için talep edememiştik ama şimdiki binamızda yeterli yerimiz var  bunları alıp Artvin’de birkaç kişiyi istihdam edip hem de Artvin’deki vatandaşların Trabzon ya da Erzurum’da işlerini çözmeleri için kolaylık sağlamış olacak.

Planlarımızı  bu doğrultuda, eski hizmet binamızı da tadilat yaptırıp,  kiraya vermeyi düşünüyoruz” dedi.