AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN İÇİN SES VER KONSERİ 15 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ

ARTVİN İÇİN SES VER KONSERİ 15 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ

ARTVİN İÇİN SES VER KONSERİ 15 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ

18 Aralık Pazar günü gerçekleşmesi planlanan ‘Artvin için Ses Ver!’ etkinliği ülkemizde yaşanan terör saldırıları nedeniyle 15 Ocak Pazar gününe ertelendiği bildirildi.  Yeşil Artvin Derneği tarafından yapılan açıklamada; elinde 18 Aralık tarihli davetiye bulunan dostlarımızın davetiyelerin geçerli olacağı ifade edildi.

İSTANBUL-İstanbul Küçükçiftlik’de 18 Aralık Pazar günü gerçekleşecek olan Artvin İçin Ses Ver Konseri, Beşiktaş’ta meydana genel terör saldırıları nedeniyle 15 Ocak tarihine ertelendiği bildirildi. Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde Cengiz Holding’in yapmak istediği madencilik faaliyetlerine karşı halka destek vermek isteyen sanatçılar, “Artvin için ses ver” sloganıyla düzenlenen konsere katılacak. Artvin’deki çevre mücadelesine destek vermek isteyen sanatçılar, Artvin STK ve Platformları’nın çağrısı ile bir araya geliyor. İstanbul Küçükçiftlik Park’ta 15 Ocak Pazar günü düzenlenecek olan konserin sloganı “Artvin için ses ver”. Konserde, Edip Akbayram, Cahit Berkay, Onur Akın, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Mehmet Gümüş, Taner Öngür, Bayar Şahin, Yasemin Göksü, Türkü Akbayram, Marsis, Teoman Kumbaracıbaşı, Tanju Topal, Yusuf Aydın, Aydoğan Topal, İbrahim Özbayrak, Bahadır Ural, Erkut Küçükşahin, Uğur Dayal gibi isimler sahne alacak.

Konserde Sahne Alacak Sanatçılar Da Herkesi 18 Aralık’ta Konser Alanına Çağırdı

Sanatçılardan Cahit Berkay, “Artvin’de doğaya ve insanlığa yönelik olarak yapılmak istenilen bu kötü uygulamalara dur demek için ben de dayanışmada seve seve yer alıyorum” dedi.

Sanatçı Yasemin Göksu da herkesin ekoloji mücadelesinde yerini alması gerektiğini belirterek, “Cerattepe özellikle sadece Türkiye değil, dünyada hem bitki örtüsü hem de canlılar açısından çok önemli bir yere sahip. Kuş göç güzergahı. Bölge orman arazisi. Buna rağmen her zamanki gibi devlet politikaları orayı o ekolojiyi mahveden patrondan yana bir saf tutma durumunda. Halk hırpalanıyor. Cengiz Holding’den önce yabancı şirketlerle de baş etmek zorunda kalmışlardı. O zaman şanslılardı ama şimdi Cengiz Holding oraya sadece bakır madeni açmak adı altında oradan belli ki ranta dayalı ciddi bir çalışma yapacak ve oranın yüzde 80 dik olan arazisini çok hırpalayacak” diye uyardı.

HAYATİ AKBAŞ