AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA ÖNEMLİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLİYOR

HOPA’DA ÖNEMLİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLİYOR

HOPA’DA ÖNEMLİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLİYOR

Hopa Kaymakamlık ve Belediye binası yapım işinin ihalesi yapıldı.

HOPA-Hopa önemli bir sorununu daha çözdü. Yıkılması kararı alınan Kaymakamlık binası ve hemen yanında projelendirilen Belediye Binası yapım işinde mutlu sona ulaşıldı.

Kaymakamlık ve Belediye binasının yapım işinin ihalesi yapıldı. Keşif bedeli: 11.667.292 TL olan yapım işinde 8.660.000 TL ile YAPITEM Yapı Teknolojileri Merkezi İnşaatı Taah. Tur. San. Tic. LTD. ŞTİ. Kazandı. KDV ödemesi ile birlikte 10.218.800 TL bedelle ihaleyi kazanan firma ile 13.12.2016 tarihinde sözleşmenin imzalandığı ve yapım işini 03.05.2018 tarihinde işi bitirerek teslim etmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan  “Aslan yattığı yerden belli olur ilkesiyle çıktığımız bu hizmet yolunda sizlerinde desteğiyle olmazsa olmaz projelerimizden biri olan Hopa Belediyesi ve Kaymakamlık Hizmet Binası Yapım İnşaatının ihalesi yapıldı. Hopa halkının laik olduğu hizmeti, bu yola çıktığımız ilk günden itibaren söz verdiğimiz gibi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hopa Belediyesinin hizmet kalitesi altında gerçekleştireceği bu projenin gelecek adına ve Hopa halkı adına hizmet noktasında çok önemli noktada olduğunu belirtmek isteriz. Hopa’mıza hayırlı olsun” dedi.

HAYATİ AKBAŞ