AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI MÜLAKATA GİRDİLER

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI MÜLAKATA GİRDİLER

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI MÜLAKATA GİRDİLER

 

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör Adayları 22 Aralık 2016 Perşembe günü mülakata girdi.

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi’nde rektörlük yarışında yavaş yavaş sona geliniyor. Rektör adaylarına ilişkin Yüksek Öğretim Kurumu Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adaylarının listesini kamuoyu ile paylaştıktan sonra, 15 adayın 13’ü mülakata girdi. Mülakat sonucunda YÖK tarafından belirlenecek 3 kişilik liste Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapmak üzere gönderilecek.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörünün belirlenmesi için geri sayım devam ediyor. AÇÜ Rektörlüğü için adayların başvuru süresinin dolduğu 28 Kasım 2016 tarihinin ardından rektör adaylarına ilişkin değerlendirmeler tamamlanarak liste belirlenmişti. Daha önce 18 ismin aday başvurusu yaptığı öğrenilen listenin 15’e indiği belirtilmişti. Rektör adaylarının isim listesinde yapılan açıklamaya göre 15 isim Artvin Çoruh Üniversitesi’nin rektör adaylığı için başvurularının kabul edildiği vurgulanmıştı.

Yüksek Öğretim Kurumu’na adaylık başvurusu yapan ve adaylıkları kabul edilen isimler alfabetik sıraya göre sıralanmışlardı. Yapılan açıklamaya göre Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Ali Üren, Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Bülent Tütmez, Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Prof. Dr. Hasan Ayık, Prof. Dr. İsmail Çakmak, Prof. Dr. İsrafil Balcı, Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Prof. Dr. Ömür Bütev Dolğun, Prof. Dr. Raşit Zengin, Prof. Dr. Recep Güneş, Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Prof. Dr. Zafer Ölmez, Prof. Dr. Zühal Oktay Coşkun’un Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör adaylığı için başvuruları kabul edilen isimler olmuşlardı.

Adayların 13’ü Mülakata Girdi

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adayları 22 Aralık 2016 Perşembe günü YÖK’te mülakata girdiler. 15 adayın 13’ünün katıldığı mülakatı YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ile YÖK Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şimşek gerçekleştirdi. Adaylara projeleri ve bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve de rektörlükle ilgili düşünceleri soruldu. Adaylara mülakat sonrasında takvimin nasıl işleyeceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin 15 Rektör adayı ile 22 Aralık Perşembe günü Yüksek Öğretim Kurumu’nda mülakata giren ve de mülakat sonucunda YÖK tarafından aday listesinin 3’e indirilecek olan 3 kişilik listenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapması üzerine gönderileceği öğrenildi. Sürecin hangi takvime göre işleyeceğine ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

HAYATİ AKBAŞ