AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN CHP 3 İLÇEDE ÖN SEÇİM YAPTI

ARTVİN CHP 3 İLÇEDE ÖN SEÇİM YAPTI

ARTVİN CHP 3 İLÇEDE ÖN SEÇİM YAPTI

Artvin CHP İl Başkanlığı tarafından örgütlerin talebi doğrultusunda üye bazlı ön seçim yapılan Şavşat-Ardanuç ve Kemalpaşa’da seçimler sona erdi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Artvin CHP İl Başkanlığı tarafından örgütlerin talebi doğrultusunda üye bazlı ön seçim yapılan Şavşat-Ardanuç ve Kemalpaşa’da seçimler sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi vşat Örgütünde Demokrasi Şöleni;

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde Genel Merkezin kararı sonrası yapılan üye bazlı önseçim şölene dönüştü. Belediye Başkan Adayı, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri önseçim ile belirlendi.

Seçimde Aday Adayı olarak Şenol Yılmaz, Nihat Acar, Ertan Turan ve Hakan Gazioğlu yer aldılar. Yapılan Önseçime Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı Başkanlık etti. Birlik ve beraberlikle geçen seçimde üyelerin tercihi neticesinde Hakan Gazioğlu Partinin Adayı olarak belirlendi.

CHP Şavşat İlçe örgütü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi “Seçime katılan tüm aday adayları birlik ve beraberlik mesajları verdiler. İlçe Başkanlığı olarak bu demokrasi şöleninin Tüm Türkiye’ye örnek olmasını ve iktidar yürüyüşümüze ilk adımımız olmasını temenni ediyoruz. Bu demokrasi şöleninin gerçekleşmesinde katkı sunan tüm üyelerimize, örnek davranışları ile aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir mesajı veren aday adaylarımıza, sandık kurulunda görev yapan partililerimize, Divan Başkanımız Sayın Tahsin Ocaklı ‘ya, İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Bora Öztürk’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz” denildi…

CHP’NİN ŞAVŞAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. HAKAN GAZİOĞLU

23 Aralık Cumartesi günü 4 aday adayının yarıştığı yarışta ipi göğüsleyen ‘Halkı İktidara Getiriyoruz’ sloganıyla yola çıkan Dr. Hakan Gazioğlu oldu.

SEÇİMLE İL GENEL MECLİS ÜYELERİ DE BELİRLENDİ

Şavşat ilçesinin mevcut Başkanı CHP’li Nihat Acar’ın da yarıştığı ön seçimde, Dr. Hakan Gazioğlu 114 oy alarak sandıktan birinci çıktı. Nihat Acar’a 47 oy, Şenol Yılmaz’a 35 oy, Ertan Turan’a ise 33 oy çıktı.

Şavşat ilçesinde ayrıca İl Genel Meclis ve Belediye Meclisi Adayları için de oy kullanıldı. Örgüt denetiminde yapılan seçime göre Şavşat Belediye Meclis Adayları da şu isimlerden oluştu: Öner Ural, İrfan Avcı ve Yaşar Güler.

Belediye Meclis Üyeleri sırasıyla şöyle sıralandı: Fatih Turan, Tuncay Altun, Taner Temiz, Onur Çelik, Emin Şubası, M. Faruk Altun, Oktay Ulu, Gülcan Karaosmanoğlu, Muzaffer Seçkin, Figen Yalanuz, Cemal Keskin.

Dr. Hakan Gazioğlu Kimdir?

1973 yılında Artvin Şavşat’ta doğdu. İlköğrenimini Artvin’de, orta öğrenimimi babasının görevi dolayısıyla gittiği Malatya’da tamamladı. 1999 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1999 yılında ilk ve tek tercihi olan Artvin Şavşat Devlet Hastanesinde Acil Servis Hekimi olarak göreve başladı. Yaklaşık 24 yıllık meslek hayatı boyunca Şavşat Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Hekimliği ve Şavşat 1 No2lu Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimliği görevlerinde bulundu. Ayrıca, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisansını bitirdi. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ARDANUÇ CHP’DE ÖN SEÇİMDE SANDIKTAN ERGÜL İSTANBULLU ÇIKTI

Ardanuç’ta mevcut başkan Yıldırım Demirin katılmadığı ve 6 adayın yarıştığı ön seçime parti üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

CHP Trabzon Milletvekili ve Meclis Divanı Kâtip Üyesi Sibel Suiçmez gözetiminde gerçekleşti.

Üye bazlı yapılan ön seçimde sandıktan Ergül İstanbullu 145 oy alarak çıktı. Diğer adaylar Kamile Kaya 62 oy, İzzet Uzuntaş 30 oy, Talip Işık 17 oy, Özgür Morkan 7 oy, Özgen Demir 2 oyda kaldı..

CHP’DE ÖN SEÇİM HEYECANI BU KEZ KEMALPAŞA’DA YAŞANDI

CHP’nin ön seçim kararı aldığı son ilçe olan Kemalpaşa’da da 8 adayın katıldığı ön seçim yapıldı.

Kısa bir süre önce mevcut Başkan Ergül Akçiçek’in adaylıktan çekildiğini açıklaması ardından 8 adayın katıldığı ön seçime parti üyeleride yoğun ilgi gösterdi.

Ön seçim öncesi bütün aday adayları birlik mesajı vererek “kazanan Kemalpaşa olacaktır” dediler.

Akşam saat 17 ye kadar devam eden oy verme işlemi ardından açılan sandıktan 112 oy alan Erhan Yılmaz çıktı.

CHP Artvin İl Başkanlığı 3 İlçede çıkan sonuçları CHP Genel Merkezine göndereceklerini, ön seçimden çıkan başkan adaylarının CHP Genel Merkezi Parti Meclisinde görüşüldükten sonra Parti sözcüsü tarafından açıklanacağını ifade etti

Her 3 ilçedeki ön seçimleri yakından takip eden İl Başkanı Orhan Atan her 3 ilçede ön seçime katılan bütün aday adaylarına teşekkür ederek “Artvin her zaman Türkiye’ye örnek olmuştur. Bugün 3 ilçemizde de örnek bir ön seçim süreci yaşadık. Ön seçime katılan bütün üyelerimize de en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Sandıktan en çok oyu alarak çıkan 3 adayımızı da başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Artvin’de kazanan yine CHP olacaktır” dedi.