AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİ YÜKSEKOKUL İNŞAATI BAŞLADI

ARHAVİ’DE ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİ YÜKSEKOKUL İNŞAATI BAŞLADI

ARHAVİ’DE ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİ YÜKSEKOKUL İNŞAATI BAŞLADI

 

Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ)’ne bağlı Arhavi’deki üniversite yerleşkesinde yapımına başlanan Yüksekokul inşaatı yüklenici firma tarafından hızla başlatıldı. 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ)’ne bağlı Arhavi’deki üniversite yerleşkesinde yapımına başlanan Yüksekokul inşaatı yüklenici firma tarafından hızla başlatıldı.

Yemişlik mahallesi kavak yolu üzerinde başlanan inşaat projeye uygun olarak 3 farklı noktada bir anda yükselecek. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Artvin milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve beraberindekiler yapılan çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Tamamlandığında Artvin’in kampus havası içerisinde en önemli yüksek okul yerleşkesi olacak olan Arhavi bu yönüyle dikkat çekiyor.

Mevcut binasında eğitimin istenildiği ölçüde sağlanmaması nedeniyle bir an önce kendi yerinde yeni binasında hizmet vermesi için çalışmanın sürdüğü üniversite alanında ekipler çift vardiya sistemiyle çalışmaktalar. Arhavi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde mevcut bölümlere ek olarak, inşaatın tamamlanması ve daha geniş, kullanılabilir dersliklerin oluşmasıyla birkaç bölümde eklenmesi planlanmaktadır.  Gerek eğitim binası inşaatı gerekse yurt ihtiyacının çözüme kavuşturulması durumunda Arhavi ye gelecek öğrenci sayısının her geçen yıl artması beklenmektedir.  Yapılan 5 yıllık ve 10 yıllık planlamalarla Arhavi’nin yükseköğrenimde geleceği parlak olduğunu söyleyen milletvekili İsrafil Kışla, önümüzdeki günlerde mevcut üniversite yerleşkesi için sürprizlerinin olduğunu,  böyle elverişli ve kullanılabilir bir kampüsün içerisinde 4 yıllık fakülte değil fakültelerin düşünüldüğünü söyledi.

Kışla, önümüzdeki aylarda bunun netleşeceğini ve rektör beyle yapılan görüşmeler neticesinde bu müjdeyi Arhavi halkı ile paylaşacaklarını dile getirdi.