AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE KÖYDES KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

ARHAVİ’DE KÖYDES KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

ARHAVİ’DE KÖYDES KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

 

Arhavi’de, KÖYDES Kapsamında Üç ırmak Ve Sırtoba Köyü Betonlama Yapılıyor.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında yapılan Üç ırmak ve Sırtoba köy yolları açılış programına, Kaymakamımız Şeref Aydın Encümenlerimiz Hakkı Aytolan, Erkan Õzyazıcı, Birlik muhtarları Ali Kuru ve Kudret Kaya, Şantiye şefi Yaşar Güneş köy muhtarı Burhan Yıldız ve köy halkı katıldı.

Üç ırmak Köyü muhtarı Burhan Yıldız, yollarının genişletilmesinde ve Beton yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, 300 metre beton yol yapıldığını belirterek ihtiyaç olan bölgelerimizi Kaymakamımız ve heyetimize gösterdik başta kaymakam Şeref Aydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Kaymakam Aydın ise vatandaşların her şeyin en güzeline layık olduğunu ifade ederek, “Hizmetlerin en güzelini vatandaşlarımıza sunmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Ancak yolları yapmak ne kadar önemli ise onları korumak o kadar önemlidir. Bu yolları korumakta size düşer” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlar, yolu hizmete açan kurdeleyi kesti.

KÖYDES kapsamında ikinci yol betonlama projesi Sırtoba Köyü’nde açıldı. Köy muhtarı Ali Kuru, “ ihtiyaç duyduğumuz kış aylarında ulaşımı zor olan bölgemizi beton yaptık, çalışmalarımız devam edecek emeği geçenlere köyümüz adına teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Aydın, Sırtoba köyümüzdeki beton çalışmamız köyümüze hayırlı olmasını dilerim, kısım kısım betonlama çalışmalarının devam edeceğini ihtiyaç duyulan alanların betonlanacağını belirterek, “Hizmetlerin en güzelini vatandaşlarımıza sunmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Ancak yolları yapmak ne kadar önemli ise onları korumak o kadar önemlidir. Bu yolları korumakta size düşer “dedi.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlar, yolu hizmete açan kurdeleyi kesti.