AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİM PLANLAMA KOMİSYONU TOPLANDI

ARHAVİ’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİM PLANLAMA KOMİSYONU TOPLANDI

ARHAVİ’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİM PLANLAMA KOMİSYONU TOPLANDI

 

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı. Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Musa Engin, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Cavit Kerestacı, İlçe Tarım Müdürü Hakan Aytolan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Elif Erten, kurum müdürleri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı. Halk Eğitim Müdürü Hasan Hüsnü Özcan’ın 2016 yılı faaliyetleriyle ilgili olarak komisyon üyelerine sunum yapıldıktan sonra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılında bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler tartışıldı ve yeni eğitim öğretim yılının planlaması yapıldı. Halk Eğitim Müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN “Halk Eğitim Merkezinde 2016 /2017 Eğitim Öğretim yılında 55 mesleki, 50 genel, 3 okuma yazma kursu olmak üzere 108 kurs açılmış başarı ile tamamlanmıştır. Okuma yazma kursları, el sanatları kursları, bilgisayar kullanımı, avcılık eğitimi ve atmacacılık, hijyen eğitimi kursları, muhasebe, İngilizce kursları kursiyer talepleri doğrultusunda gece gündüz hafta sonları planlanarak açılmıştır.” dedi.

Komisyon toplantısında, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarının ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması gibi konular ele alındı.

Kaymakam Aydın Eğitim Merkezi Müdürlüğünün çalışmalarını yakından takip ettiğini, çalışmaları memnuniyetle karşıladığını dile getirdi. Katılımcıların dilek ve temennilerinin görüşülmesinin ardından Kaymakamımız, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, yeni eğitim ve öğretim döneminde başarılar diledi.