AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE MUSAZADE MAHALLESİNDE KORKUTAN YANGIN

ARHAVİ’DE MUSAZADE MAHALLESİNDE KORKUTAN YANGIN

ARHAVİ’DE MUSAZADE MAHALLESİNDE KORKUTAN YANGIN

 

BERİL KONFEKSİYON’DA ÇIKAN YANGINA İTFAİYE EKİPLERİ ANINDA MÜDAHALEDE BULUNDU

Hayati Akbaş

ARHAVİ- Arhavi Musa zade Mahallesi İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Beril Konfeksiyon ’da meydana gelen yangın korkuttu. Merkez Cami arkasında yer alan iş yerinin depo bölümünde çıkan yangının sebebi kesin olarak belirlenemezken yetkililer, elektrik kontağı ya da kalorifer kazanının yaptığı bir arıza sebebiyle yangının çıktığı üzerinde duruyor. Arhavi Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin yangına anında müdahalesi ile yangın kontrol altına alınırken, komşu ilçelerden gelen Hopa ve Kaçkar İtfaiyeleri de yangının kontrol altına alınmasına yardımcı oldular.

Olay mahalline gelen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ile Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Kurdoğlu can kaybının yaşanmamasından ötürü teselli bulduklarını belirterek, mağdur olan dükkân sahipleri eski belediye meclis üyesi Mehmet Özbayrak ve eşi Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği üyesi Meryem Özbayrak’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve Hopa ile Kaçkar İtfaiyesine de yangına anında müdahale ettikleri için teşekkür ettiler.

Tekstil dükkânının alt katında yani depo olarak kullanılan bölümünde çıkan yangının can kaybına neden olmadan maddi hasarla atlatılması teselli oldu. Ekiplerin erken müdahalesiyle yangında can kaybının veya herhangi bir olağanüstü durumun yaşanmamasının da önüne geçmiş oldu.