AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ VE HOPA’DA KUŞLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

ARHAVİ VE HOPA’DA KUŞLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

ARHAVİ VE HOPA’DA KUŞLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

 

Arhavi ve Hopa Belediyeleri kış aylarında aç kalan kuşları unutmayarak ilçelerdeki boş alanlara önemli miktarda yem bırakarak büyük bir duyarlılığa imza attılar.

Hayati Akbaş

HOPA-Arhavi ve Hopa Belediyeleri kış aylarında aç kalan kuşları unutmayarak ilçelerdeki boş alanlara önemli miktarda yem bırakarak büyük bir duyarlılığa imza attılar.

Arhavi’de Kar Nedeni İle Yiyecek Bulamayan Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Çetin kış şartları nedeni ile etkili olan kar yağışı sonrası Arhavi’de yaban hayatı ve sokak hayvanlarına yönelik olarak beslenme amacıyla yemler bırakıldı. Doğaya ekmek ve yem bırakan Arhavi Belediyesi ekipleri şehrin belli başlı noktalarına hayvanların rahatlıkla beslenebileceği şekilde yem bırakılmış oldu. Gerek kırsal alanda gerekse şehir merkezinde karla kaplı alanların çok olması özellikle kanatlı hayvanların (kuşlar) beslenmelerini kolaylaştırılacak şekilde yapıldı. Yemlenen bölgelere özellikle kuşların akınına uğradı.

Bu ve buna benzer çalışmalar belediye ekiplerince devam ettirileceği gibi İlçe esnafı ve vatandaşlarında konuya çok hassas olduğu gözlemlendi. Şehrin hemen hemen her noktasında bu ve buna benzer çalışmalar yer aldığı gibi kırsal kesimde de köyler ve mezralarda da yaban hayatı için milli parklar yetkilileri yem bitkisi çalı gibi besleyici gıdaları doğaya bıraktılar. Yetkililer vatandaşların yaban hayatı için konuya olan hassasiyetlerini göstermelerinin önemli olduğunu vurguladılar.

Hopa Belediyesi Kuşları Unutmadı

Hopa Belediyesi kışın gelmesi havanın karlı oluşu nedeni ile kuşların aç kalmaması için belediye olarak 400 kilo yem dağıtımında bulundu.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, bizzat kendisi yem dağıtımına katıldı. Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, bizzat kendi eliyle yem dağıtırken, önemli bir çağrıda da bulundu. Başkan Cihan, halkımızın da kış aylarında aç kalan hayvanların unutulmaması gerektiğini belirterek bu konuda halkın duyarlı olmasını, yemek artıklarını hayvanlarımızın ulaşabileceği yerlere bırakmasını istedi.