AnasayfaArtvin'den HaberlerCİTTASLOW TÜRKİYE KOORDİNASYON TOPLANTISI ŞAVŞAT’TA YAPILACAK

CİTTASLOW TÜRKİYE KOORDİNASYON TOPLANTISI ŞAVŞAT’TA YAPILACAK

CİTTASLOW TÜRKİYE KOORDİNASYON TOPLANTISI ŞAVŞAT’TA YAPILACAK

 

ÖZTÜRK, EV SAHİPLİĞİ İLÇEMİZİN HER YÖNÜYLE TANITIMINA VESİLE OLACAK

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, “CittaSlow Markalı Şavşat İlçemiz Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak” dedi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, “CittaSlow Markalı Şavşat İlçemiz Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak” dedi.

Ülkemizde Cittaslow Markası almış olan 11 İlçenin Belediye Başkanları, koordinatörleri, Uluslararası Ağa Katılan Yavru Vatan Kıbrıs’ta bulunan 3 CittaSlow kenti ve Uluslararası Cittaslow Birliği Genel Sekreteri ve Onursal Başkanının katılımı ile Şavşat’ta gerçekleştirilecek. Ayrıca; Ülkemizde Uluslararası CittaSlow Birliğine Üyelik süreci tamamlanan Sinop Gerze, Isparta Eğirdir ve Bolu Göynük İlçelerinin  Cittaslow Sertifikaları İlçemizde verilecek. Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk Koordinasyon Komitesi Toplantısı ile ilgili yaptığı açıklamada: “Felsefesi;  Yaşamın yaşamaktan zevk alınacak bir hızda yaşanmasını savunmak olan CittaSlow Birliğinin Türkiye Koordinasyon Komitesi toplantısının ilçemizde yapılması İlçemizin her yönüyle tanıtımına vesile olacağından önemi büyüktür.

Çünkü CittaSlow hissetmektir. Aynılaşmadan, özgün değerleri koruyarak kültüre, tarihe, doğaya sahip çıkışın duruşudur. Çevre dostu yaşamı önemseyen geleceğimizi şekillendirecek yaşam biçimidir. Bizde Şavşat İlçesi olarak bu yüzden bu ağa üye olmaya karar verdik diyerek, toplantıyı onurlandıracak olan tüm katılımcılara ilçemize geliş-  gidişlerinde kazasız, belasız yolculuklar dileriz” dedi.

Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk açıklamasının devamında; “ CittaSlow Türkiye Koordinasyon Komitesi Toplantısının İlçemize, Ülkemize ve CittaSlow Markalı Tüm İlçelerimiz ile Yavru Vatan CittaSlow İlçelerimize ayrıca,  CittaSlow ailesine yeni katılacak kentlerimize uğur getirmesini ve barışa, dostluğa vesile olmasını diliyorum” ifade etti.