AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ KAYMAKAMINDAN DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

ARHAVİ KAYMAKAMINDAN DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

ARHAVİ KAYMAKAMINDAN DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Devlet Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarını ziyaret etti.

 

 ARHAVİ-Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Devlet Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarını ziyaret etti. Arhavi Devlet Hastanesi ziyaretine Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş, Jandarma Komutanı Musa Engin, Yazı İşleri Müdürü Gülşah Vela, Toplum Sağlığı Hekimi Dr. Çağlar Erkan, Müftü Sadık Havuz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İnci Köseoğlu katıldı.
Hastaneye gelişinde Başhekim Dr. Metin Özdemir, İdari ve Mali İşler Müdürü Şadi Hatinoğlu, Sağlık Bakım Hizmetler Müdürü Aysel Ergül ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Kaymakam Aydın diyaliz merkezini gezdi, servislerde tedavi gören hastaları tek tek ziyaret eden Kaymakamımız ve beraberindeki heyetle beraber hastalarla sohbet etti, hastalarla yakından ilgilenip acil şifalar temennisinde bulundular.
Arhavi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Metin Özdemir’i makamında ziyaret eden Kaymakam Aydın verdikleri özverili hizmetten dolayı Başhekime ve ekibine teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

Kaymakam Şeref Aydın ziyaret sonunda yaptığı açıklamada; “Devlet Hastanemizin Diyaliz Merkezi’nde tedavi gören hastalarımızı ziyaret ediyoruz. Onların hal ve hatırlarını sorduk, geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. İhtiyaçları olup olmadığı konusunda sohbet ettik. Dünya ortalamasına göre her 10 kişiden 1’i böbrek hastası. Ama ülkemizde bu rakam daha da yüksek. Araştırmalar, ülkemizde her 6-7 kişiden birinde çeşitli evrelerde kronik böbrek hastalığı bulunduğunu ortaya çıkarıyor. Bu da bu konuda daha fazla bir bilinç oluşması ve hassasiyetin oluşması gerektiğini gösteriyor” diye konuştu.

HAYATİ AKBAŞ