AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE 26 BİN 886 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

ARTVİN’DE 26 BİN 886 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

ARTVİN’DE 26 BİN 886 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Artvin’de, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte 172 okulda 26 bin 886 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte 172 okulda 26 bin 886 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Artvin’de tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda karne heyecanı yaşanırken Artvin Valisi Ömer Doğanay’da Artvin Çoruh İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ile Artvin Çoruh İlkokuluna giden Vali Doğanay burada bir süre okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini dağıttı.

Karne dağıtımı esnasında öğrencilerin durumları hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi alan Vali Doğanay öğrenci ve velileriyle de yakından ilgilenip sohbet ederek, öğrencilerin yarıyıl tatili en iyi şekilde değerlendirmesi ve geride bırakılan dönemin yorgunluğunu üzerlerinden atmış, zinde bir şekilde ikinci döneme başlamaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Vali Doğanay,  ilin yöneticileri olarak her zaman eğitim camiasının yanında olarak eğitime gerekli desteği ve katkıyı vereceklerini söyledi.

Artvin’de bugün 172 okulda 26 bin 886 öğrencinin karnelerini alarak yarıyıl tatiline gireceğini kaydeden Vali Doğanay,  “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz akademik çalışmalarla birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de oldukça yoğun geçtiği başarılı bir dönemi geride bıraktılar. Öğrencilerimiz, notları ne olursa olsun, umutlarını, cesaretlerini, inançlarını ve kendilerine olan güvenlerini diri tutmalı iyi bir tatil geçirmeli” dedi.

Öte yandan öğrencilerin ve velilerin karne heyecanı renkli görüntüler oluşturdu.