AnasayfaArtvin'den Haberler22. ULUSLARARASI VELİKÖY KARÜSTÜ KARA KUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI..

22. ULUSLARARASI VELİKÖY KARÜSTÜ KARA KUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI..

22. ULUSLARARASI VELİKÖY KARÜSTÜ KARA KUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI..

Şavşat’ta bu yıl 22.sinin düzenlendiği Uluslararası Geleneksel Veliköy Kar üstü Karakucak Güreşleri sona erdi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Artvin Valiliği, Şavşat Kaymakamlığı, Veliköy Kültür Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ile Veliköy Muhtarlığı tarafından ortaklaşa, bu yıl 22.sinin düzenlendiği Uluslararası Geleneksel Veliköy Kar üstü Karakucak Güreşleri sona erdi.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve protokol konuşmalarıyla başlayan bu güreş organizasyonuna; Ukrayna’dan, Gürcistan’dan, İran’dan ve Ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden 150 civarında sporcu katıldı.

Programda Berobana Orta Oyunu ve Halk oyunları gösterileri yapılırken, Yerli Sanatçılardan da, Yöresel Türküler söylenerek izleyicilere sunuldu.

Soğuğa rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşen, güreşler sonunda 120 kiloda rakibini yenen Gürcistan’dan Zurabi Akhobadze başpehlivan oldu. Çeşitli kilolarda dereceye giren sporculara da ödülleri verilerek program sona erdi.

Bu organizasyona, Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Erkan Yazan, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Protokol Üyeleri, Cittaslow Türkiye Koordinasyon Komitesi toplantısı için ilçemize gelen Cittaslow Genel Sekreteri Pierre Georgi Olivera ile Cittaslow Birliği Başkan Yardımcısı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de aralarında bulunduğu Cittaslow unvanı almış 11 belediyenin başkanları, Sivil Toplum Temsilcileri, Basın, yerli ve yabancı yediden yetmişe birçok vatandaş katıldı.