AnasayfaArtvin'den Haberler2017 YILI BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJE BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

2017 YILI BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJE BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

2017 YILI BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJE BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

1

 

Artvin Çoruh Üniversitesi, 2017 yılı 4 Kasım’da başlayan 2017 Yılı Bilimsel Araştırma Proje Başvuruları 4 Ocak 2017 ‘ye kadar devam edecek.

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi, 2017 yılı 4 Kasım’da başlayan 2017 Yılı Bilimsel Araştırma Proje Başvuruları 4 Ocak 2017 ‘ye kadar devam edecek.

Konuyla ilgili Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, 2017 yılı Bilimsel Araştırma Proje başvuruları kapsamında Lisansüstü Öğrenim Araştırma Projeleri ve Kapsamlı Araştırma Projeleri değerlendirmeye alınacağı kaydedildi.  Yapılan açıklamanın devamında; “Bir öğretim üyesinin 2’den fazla kapsamlı araştırma projesi ve 2 ‘den fazla lisansüstü tez projesi (devam eden projelerle birlikte) desteklenmeyecektir. En fazla 3 projede araştırmacı olarak görev alınabilir.

2015 yılından itibaren 2 adet AÇÜBAP projesi tamamlamış olanlar ilgili projelerden yayınlanmış 1 (bir) eseri  (makale) bulunmaması durumunda yeni bir proje için başvuru yapamaz (ilgili projeden yayın varsa BAP birimine bilgi verilmedir).

Üniversitemizde yapılabilen analizler dışarıda yaptırılamaz. Yurtiçinde yapılabilen analizler ise yurtdışında yaptırılamaz.

Üniversitemizde görev yapan en az doktora ya da sanatta yeterlilik derecesini tamamlamış kişiler proje önerisinde bulunabilir.

Proje başvuruları 4 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

Proje destek üst limiti Kapsamlı Araştırma Projeleri için 20.000,00 TL (KDV Dahil) ve Lisansüstü Öğrenim Araştırma Projeleri için 10.000,00 TL (KDV Dahil) olarak belirlenmiştir.

Proje başvurusu yapacak olan araştırmacıların TÜBİTAK Araştırmacı Bilgi Sistemine üye olup  (ARBİS) güncel özgeçmişlerinin çıktılarını proje başvurularına eklemeleri gerekmektedir. ARBİS’e üye olmayan araştırıcıların projeleri kabul edilmeyecektir.

  1. Başvurunun; sitemizin formlar kısmındaki Proje Başvuru Formu ve Harcama Tablosu doldurularak 2 basılı kopya olarak teslim edilmesi (CD ile birlikte) ve bir örneğinin bap@artvin.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.”

 

HAYATİ AKBAŞ