AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARI SON HIZIYLA DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARI SON HIZIYLA DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARI SON HIZIYLA DEVAM EDİYOR

1-1

“Yol Bir Şehrin Aynasıdır, Medeniyetin Göstergesidir”

ARTVİN-Artvin Belediyesi’nin 2016 yılı vizyon projelerinden olan Şehir Yeni Giriş Yolu, Hapishane’ den Yeni Mahalleye (İskebe) alternatif bağlantı yolu ve Üst Haypet-Alt Haypet Bağlantı Yolu çalışmaları eş zamanlı olarak son hızıyla devam ediyor.

‘Yol Medeniyettir’ anlayışıyla ilk günden beri yolların bakım, onarım, genişletme gibi çalışmaları bir bir uygulamaya koyan Artvin Belediyesi, bu yıl içerisinde çalışmalarına başlanılan Şehir Yeni Giriş Yolu, Hapishane’den Yeni Mahalleye (İskebe) alternatif bağlantı yolu ve Üst Haypet-Alt Haypet Bağlantı Yolu çalışmaları aralıksız sürüyor.

Geçen 2 yıl içerisinde Kafkasör Yolu genişletme ve asfaltlama, Ata Tepe yolu genişletme, asfaltlama ve bariyer çalışması, İsmet Acar Bulvarının yapımı, mahalle ara yollarının açılması gibi çalışmalarla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Artvin Belediyesi, an itibariyle yürüttüğü yol çalışmalarıyla şehir merkezinde yaşanan trafik sorununa ve yol sıkıntısına kalıcı çözüm getirmekte kararlı.

Yol bir şehrin aynasıdır, medeniyetin göstergesidir diyen Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kocatepe, “ yol medeniyettir anlayışıyla göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yol çalışmalarına ağırlık verdik. İlk etapta yol genişletme, bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdik. İsmet Acar bulvarını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İsmet Acar Bulvarına başlarken birçok kişi bana başkan oraya kazma vurursan altında kalırsın, o bölge sıkıntılı dediler ama bizler Allah’a şükürler olsun ki İsmet Acar abimizin de destekleriyle o yolu tamamlayıp hizmete açtık.

Bu şehrin önemli bir trafik sorunu var bu sorunu geçici değil köklü olarak çözmekte kararlıyız. İsmet Acar Bulvarıyla bunun ilk adımını attık. Merkez girişinde oluşan yoğunluğu azaltmak için merkez giriş çıkışını birbirinden ayıracak olan Yeni Şehir Giriş Yolu projemizin çalışmalarına başladık. Zemin ve altyapı çalışmaları tamamlanan çalışmamızda Toprakarme sıkıştırmalı dolgu ile çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Giriş yolu tamamlandığında merkez girişinde yaşanılan eziyet ve işkence son bulacak.

Diğer önemli çalışmamız olan Hapishane’den Yeni Mahalleye (İskebe) alternatif bağlantı yolu ile de Yenimahalle’ye gidecek araçlarımız şehir trafiğine girmek zorunda kalmadan bu yolla kolayca ulaşımı sağlayacaklar. Hapishane’den Yeni Mahalleye (İskebe) alternatif bağlantı birinci etap çalışmalarımız kapsamında Hanımlar Lokali ile Seyir Terası virajı arasındaki yol genişleme duvar çalışmaları devam ediyor. Hapishaneden dereye kadar olan yolun yapılmasının ardından da Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’ndan da aldığımız sözle güzel bir bağlantı köprüsüyle de yolumuzu tamamlayıp hizmete açacağız.

Alt ve Üst Haypet yollarımız dar yollardı yolda 2 araç karşılaştığında birbirine yol vermek için adeta cambazlık yapıyorlardı. Şimdi bizler Üst Haypet-Alt Haypet Bağlantı Yolunu tamamlayıp üst Haypetten gidiş, alt Haypetten geliş vererek bu çileye de son veriyoruz.

Birde Habazoğlu bağlantı yolu ve Şimşek Mermerden Balık Çiftliğine giriş yolu tamamlandığı zaman artık Artvin’in yol sorunu kalmamış olacak. Bu şehir her şeyin en iyisine laik. Bizler bu şehre en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5