AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE EYLEM YASAĞI 1 AY DAHA UZATILDI

ARTVİN’DE EYLEM YASAĞI 1 AY DAHA UZATILDI

ARTVİN’DE EYLEM YASAĞI 1 AY DAHA UZATILDI

artvin-valiliklogo

 

Artvin Valiliği resmi internet sitesinde, yasak süresinin bir ay daha uzatıldığını açıkladı.

ARTVİN-Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik yapılması için, ‘ÇED Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan çevre davasının karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, valilik tarafından bir kez daha uzatıldı.

19 Eylül’de Rize İdare Mahkemesi’nde Cerattepe’de madencilik faaliyetiyle ilgili yapılan karar duruşması öncesinde bir ay boyunca her türlü eyleme 19 Ekim’e kadar yasak getiren Artvin Valiliği, yasak süresini 19 Kasım’a kadar uzatmıştı. Artvin Valiliği resmi internet sitesinde, yasak süresinin bir ay daha uzatıldığını açıkladı.

Artvin Valiliği yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Artvin İli genelinde; 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/m maddesi, 2911 sayılı kanunun 17.nci maddesi, 5442 sayılı kanunun 11. Maddesi hükmü uyarınca İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 17.11.2016 tarihli ve 8458 sayılı yazısı gereği alınan karar doğrultusunda, mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikler, bu etkinliklerin öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 18.11.2016 tarihinden geçerli olmak üzere bir (1) ay süreyle yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HAYATİ AKBAŞ