AnasayfaArtvin'den HaberlerZİRVEDEKİ KARADENİZLİLER KİTABI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ZİRVEDEKİ KARADENİZLİLER KİTABI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ZİRVEDEKİ KARADENİZLİLER KİTABI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Karadeniz’in başarılı işadamları ve siyasetçilerini tanıtmak amacıyla Mahir Gürseçgin tarafından hazırlanan “Zirvedeki Karadenizliler” kitabı Artvin Valisi Ömer Doğanay’a sunuldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN- Karadeniz’in başarılı işadamları ve siyasetçilerini tanıtmak amacıyla Mahir Gürseçgin tarafından hazırlanan “Zirvedeki Karadenizliler” kitabı Artvin Valisi Ömer Doğanay’a sunuldu.

Kitap hakkında bilgi vermek için Vali Doğanay’ı makamında ziyaret eden Gürseçgin, kitapta Rize’den Trabzon’a, Giresun’dan Artvin’e, Samsun’dan Sinop’a kadar tüm Karadeniz’i kucaklayan coğrafyada doğmuş büyümüş, şu anda Türkiye’de önemli başarılara imza atmış kişilere yer verdiklerini söyledi.

Kitapta yer alan her bir ismin, yaptığı işlerle yeni kuşaklara örnek olacağının altını çizen Gürseçgin, kitabı okuyanların, azmettikten sonra imkânsız diye bir şeyin olmadığına çok yakından tanık olacaklarını ifade etti.

Kitabın sunuş yazısını Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığına dikkat çeken Gürseçgin, önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanı’mızın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde tanıtım yapılacağını söyledi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kitap kapağında yer alan Artvin fotoğrafının çok etkileyici olduğunu belirten Doğanay, görev yaptığı ili bir kitap kapağında görmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Kitabın geniş kitlelere ulaşması için destek vereceklerini kaydeden Doğanay, böyle bir kaynağın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.