AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ’NE ATANAN KAYMAKAM ALTUN’A HOŞGELDİNİZ ZİYARETİ

YUSUFELİ’NE ATANAN KAYMAKAM ALTUN’A HOŞGELDİNİZ ZİYARETİ

YUSUFELİ’NE ATANAN KAYMAKAM ALTUN’A HOŞGELDİNİZ ZİYARETİ

Başkan Aytekin’den Yusufeli Kaymakamlığına atanan Ahmet Altun’a “hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu.

YUSUFELİ-1 Aralık 2016 tarihli ve 2016/9567 sayılı Müşterek Kararname ile Konya’nın Yunak ilçesinden Yusufeli’ne atanan Ahmet Altun’a Yusufeli Belediyesi  “hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’le birlikte belediye meclis üyeleri Cengiz Fırat, Aydın Şahin, Yılmaz Özdemir, Miktat Demirkıran, Ahmet KAPLAN ve Kibar Boyacı’nın katıldığı ziyarette Kaymakam Altun, Yusufeli’ ye atanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek baraj, yeniden yerleşim ve kamulaştırma gibi sorunları olan ilçemizin problemlerini çözmek hususunda kaymakamlık, belediye,  siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte sorunları konuşup çözümlerini hep birlikte bulacaklarını ifade etti.

Ziyarette ilçe hakkında bilgi veren Başkan Aytekin, “ Siz benim birlikte çalıştığım altıncı kaymakamımızsınız. Her bir kaymakamımızla birlikte ilçemizde güzel hizmetlere imza attık. Özellikle 3,5 yıl beraber çalıştığımız Ömer Dereci Bey’le birlikte iskânda ve hak sahipliği konusunda insanımızın lehine vekilimiz Dr. İsrafil Kışla Bey’le güzel kararlar alınmasını sağladık. Henüz tamamlanmayan bu süreçle ilgili hala yapmamız gerekenler var. Yusufeli ilçemizin içinden geçtiği bu önemli süreçte kamulaştırmalar, yol bağlantıları, hak sahipliği, yeni ilçenin planlanması ve iki köyümüzü birebir etkileyen maden işletmesi gibi önemli konular ve sorunlarımız var.

Yeni yerleşim yerinde önemli ilerlemeler sağlamamıza rağmen köy yerleşim yerleriyle ilgili çalışmalar daha işin başında olduğumuzu gösteriyor. Coğrafyamızın şartlarının zor olması bu coğrafya da yapılacak işleri güçleştirdiği gibi maliyetleri de yükselttiği bir gerçektir. Ancak yapım işleri zor olduğu kadar bugün yapılmayanlar yapımı yarın bugünden zor olacaktır. Belediyeciler olarak bizim hedefimiz, bugün yapılması gereken işleri ıskalamadan gelecekte evlatlarımızın vatan diyecekleri bir ilçenin inşa edilmesine katkı vermektir. Bu konularda vereceğimiz her katkı bizim için değerli ve önemlidir.

Elbette kaymakam olarak bu zorlu coğrafyada mesainizin büyük kısmını alacak kırsal iskân ve köylerimizle ilgili iş yükünüz bir hayli ağır. Şimdiden kolaylıklar ve hayırla yad edilecek hizmetler ortaya koymanızı temenni ediyorum “ dedi.

Kaymakam Altun, Yozgat doğumlu olup iki yıl süreyle Yusufeli’nde görev yapacak.

 

HAYATİ AKBAŞ