AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTAD TERÖRÜ KINADI

İSTAD TERÖRÜ KINADI

İSTAD TERÖRÜ KINADI

İstanbul Arhavililer Derneği yayınladığı mesajla İstanbul-Ortaköy’de gerçekleştirilen ve 39 vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

İSTANBUL-İstanbul Arhavililer Derneği Yönetim Kurulu yayınladığı mesajla İstanbul-Ortaköy’de gerçekleştirilen ve 39 vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

İSTAD tarafından Yönetim Kurulu adına Başkan Coşkun Karabal tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: İstanbul Ortaköy’deki gece kulübü Reina’da saat 01.15 sıralarında silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla kapı önündekilere ateş açan terörist 1 polis ile 1 vatandaşı şehit ettikten sonra içeriye girdi, vatandaşların üzerine kurşun yağdırdı. İstanbul Valisi ilk açıklamada hayatını kaybedenlerin sayısını 35 olarak açıklamıştı. İlerleyen dakikalarda kameraların karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alçak saldırıda 39 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin tedavi gördüğünü söyledi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan terör olaylarının yeni yılda bir daha yaşanmaması temennilerinde bulunurken, yeni yıla adım attığımız ilk dakikalarda yine terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Alçak teröristler orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırdılar. Derin bir dehşet içindeyiz. Şehit olan Polis memurumuza ve hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Geride kalan ailelerine baş sağlığı, Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Terörü bir kez daha lanetliyoruz, Şiddetle kınıyoruz” denildi.

HAYATİ AKBAŞ