AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ’NDE YENİ YERLEŞİM YERİ GEZİLERİ YAPILIYOR

YUSUFELİ’NDE YENİ YERLEŞİM YERİ GEZİLERİ YAPILIYOR

YUSUFELİ’NDE YENİ YERLEŞİM YERİ GEZİLERİ YAPILIYOR

1

Sakut Deresi Yansıtıcılar bölgesinde inşa edilecek olan yeni Yusufeli yerleşim yerinin altyapı çalışmaları devam ediyor.

YUSUFELİ-Sakut Deresi Yansıtıcılar bölgesinde inşa edilecek olan yeni Yusufeli yerleşim yerinin altyapı çalışmaları devam ediyor.

Baraj inşaatı ve karayolu çalışmaları her gün biraz daha ilerliyor. Bu durum Yusufelililerin gelecekle ilgili kaygılarını ve beklentilerini yükseltiyor. Yusufeli Belediyesi bu tarihi süreci doğru atlatmak için ilçe halkını bilgilendirmek adına organize edilen yeni yerleşim yeri bilgilendirme gezileri Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in katılımıyla devam ediyor.

İlçe merkez mahallerinde oturan vatandaşlara yönelik Yusufeli yeni yerleşim yeri alt yapı çalışması yapılan sahayı görme gezileri Kazahora, Ahalt Mahallerinin ardından Vecanget ve Hazmet Mahalleleriyle devam etti. Düzenlenen programda Başkan Aytekin, gezi ekibine alanın planlaması hakkında bilgi verdi. Yapılan dolgu alanlarının ve konut alanlarının nereler olduğunu, orada yapılacak olan projelerin ve açılacak yeni alanlar hakkında açıklama yaptı. Oluşan alanlar vatandaşlar tarafından çok beğenildiği ifade edildi.

Mahalle mahalle ekip halinde yürütülen gezi programları inşaat çalışmalarını aksatmayacak şekilde gelecek haftalarda devam edecek.

HAYATİ AKBAŞ