AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ’NDE FIRINLAR DENETLENDİ

YUSUFELİ’NDE FIRINLAR DENETLENDİ

YUSUFELİ’NDE FIRINLAR DENETLENDİ

 

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ilçe merkezindeki fırınlar denetlendi.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ilçe merkezindeki fırınlar denetlendi.

Yapılan denetimlerde görevli memurlar fırınlarda işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olup olmadığını, ekmeklerin gramajlarına, taze ve bayat ekmeklerin farklı yerlere konulup konulmadığını, çalışanların hijyen belgesinin olup olmadığını, işyerinin genel temizliğini, fiyat bildirir tarifenin yer alıp almadığını, işyerinin boya badana durumunu, ilaçlamanın yapılıp yapılmadığını, bulundurulan terazilerin yıllık muayenesinin kontrolüne, bone, eldiven, galoş ve iş önlüğü giyilip giyilmediği kontrol edildi.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal, “İşletmelerin çalışma esasları, sağlık koşullarına uygunlukları, hijyenik şartların yeterliliği, mamul gramaj ve nitelik yeterliliği gibi kriterler üzerinden denetimlerimizi yaptık. Yapılan denetimlerde kurullara uymayan imalathane ve fırınlara gerekli uyarıyı yapıyoruz, halkımızın salığını ilgilendiren konularda azami hassasiyeti gösteriyoruz.” dedi.