AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ’Lİ KANOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

YUSUFELİ’Lİ KANOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

YUSUFELİ’Lİ KANOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

 

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Türkiye Kano Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan “49. Kayak Slalom Ikas Yarışları Makedonya’nın Üsküp kentinde yapıldı.

Bu yıl 49.’su yapılan Kayak Slalom IKAS Yarışlarına Türkiye’nin yanı sıra Makedonya, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Finlandiya, Macaristan ve Litvanya katıldı.

Yarışlara Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından; Anıl Acar, Mustafa Arda Acar, İlhan Demirtaş, Gamze Polat, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Spor Kulübünden; Yusuf Emir Ertek, Muhammed Emre Ertek, Artvin Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünden; Dursuncan Karaduman ve ferdi olarak yarışan Okan Çelik ve Hasan Berk Toprak katıldı.

K1, C1ve C2 Bayanlar ve Erkekler tekne sınıflarında yapılan Türkiye Kupası yarışları çekişmeli mücadelelere sahne oldu. K1 Erkekler Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Mustafa Arda Acar birinci olurken yine Belediye Spor Kulübünden Anıl Acar üçüncü oldu. K1 Bayanlar Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Gamze Polat ikinci oldu. TOHM Sporcularının antrenörlüğünü Orhan Turan Emniyet, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularının antrenörlüğünü Uğur Polat yaptı. Sporcular Makedonya’da dönüşlerinde kalabalık bir konvoyla ilçe girişinde karşılandılar.

Akarsu Slalom Türkiye Kupası 2. Etap yarışları 21-22 Nisan 2017 tarihleri arasında Yusufeli Kano Parkurunda yapılacak.