AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI

YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI

YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI

Yusufeli Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in başkanlığında yapıldı.

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in başkanlığında yapıldı.

Belediye toplantı salonunda yapılan meclis toplantısında gündeminin tetkikinin ardından aralık ayı meclis karar özetleri okundu. Her yıl ocak ayında seçimi yapılan Denetim Komisyonu oluşturulmasına geçildi. Denetim Komisyonuna yapılan oylama sonucunda Aydın Şahin, Yılmaz Özdemir ve Kibar Boyacı üye olarak seçildi. Seçilen komisyon üyeleri 45 gün içerisinde denetimle ilgili çalışmalarını hazırlayıp Yusufeli Belediye Meclisi’ne sunacaklar. Diğer bir gündem maddesi olarak 2017 yılı aile cüzdan fiyatı 160 TL olarak belirlendi. Yusufeli Belediyesi 2009 yılından beri evlenen çiftlere Türk bayrağı ve Kuran-ı kerim hediye ediyor.

Ek gündem maddesi olarak 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 27.12.2012 gün ve 28510 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren “Sabit Mobil Haberleşme Altyapısı ve Şebekelerinde kullanılan her türlü kablo ve benzeri gerecin taşınmazlardan geçirilmesine ilişkin yönetmelik hazırlamak üzere meclis üyelerinden oluşan bir komisyon kurulmasına karar verildi.

Yusufeli Belediyesi meclis kararları onaylandıktan sonra, Yusufeli Belediye resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki kurumsal menüsü altında yayınlanıyor.

HAYATİ AKBAŞ