AnasayfaArtvin'den HaberlerGENEL SEKRETER AKALIN MHRS İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

GENEL SEKRETER AKALIN MHRS İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

GENEL SEKRETER AKALIN MHRS İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İrfan Akalın Merkezi Hekim Randevu Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ARTVİN-Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İrfan Akalın Merkezi Hekim Randevu Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Akalın yaptığı açıklamada, sağlık Bakanlığının başlattığı Yeni Vizyon Projesi olan “Sağlıkta Dönüşümün 2. Fazı” kapsamında; projenin önemli ayaklarından birisi de Merkezi Hastane Randevu sisteminin yaygınlaştırılması olduğu belirterek, “Hastanelerde oluşan izdiham ve sorunları ortadan kaldırmak amacı ile MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemle amaç polikliniklerde yığılmaların önüne geçmek ve kuyruksuz hastaneler oluşturmaktır. Bu sayede vatandaşlarımız değerli vakitlerini kapı önlerinde saatlerce bekleyerek harcamayacaklardır. Ayrıca bu sistemle hekim seçme özgürlüğü getirilmiştir. Yani MHRS den randevu alan bir vatandaşımız dilediği hekime (acil ameliyat ve servislerde olağan üstü durumlar hariç) randevu aldığı saat dilimi içerisinde muayenelerini olabilecektir.

Bizde Artvin KHB Genel Sekreterliği olarak Artvin ilimizdeki tüm hastanelerimizde MHRS’ yi uygulamaktayız.

Bu sistemle vatandaşlarımız dilerse 182 numaralı telefonu arayarak ya da internet adresi olan www.mhrs.gov.tr ve www.hastanerandevu.gov.tr üzerinden randevularını alabilmektedirler” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter İrfan Akalın Ayrıca Artvin Devlet Hastanesi’nde başlattıkları pilot uygulama ile Artvin Devlet Hastanesi Randevu Biriminden vatandaşların 10 gün içerisinde alacakları kontrol randevularını hastaneden çıkmadan kolaylıkla alabilecekleri söyledi. Bu uygulamayı ileri aylarda tüm hastanelerde uygulayacaklarını ifade etti.

HAYATİ AKBAŞ