AnasayfaArtvin'den HaberlerYILMAZ ÖZDİL ARTVİN ADD ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ

YILMAZ ÖZDİL ARTVİN ADD ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ

YILMAZ ÖZDİL ARTVİN ADD ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ

 

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Artvin şubesini ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, yayınlandığı günden itibaren gördüğü büyük ilgiyle satış rekorları kıran Ulu Önder Atatürk’ü anlattığı ‘Mustafa Kemal’ isimli kitabının imza günü için Artvin’e geldi. Burada bir dizi ziyaretlerde bulunan Özdil, Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesini ziyaret etti. Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Şube Başkanı Ahmet Biber, Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ayla Varan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Özdil burada Mustafa Kemal isimli kitabı hakkında bilgi vererek, neden böyle bir kitap yazma gereksimi hissettiğinden bahsetti. Özdil, Bizim Mustafa Kemal kitabını yazmaya yola çıkmamızın sebebi bu. Alternatif bir tarih üretmeye çalışıyorlar. Hepimiz bu ülkenin çocuğuyuz. Ama aslında Atatürk’ü tanımıyoruz. Devrimlerini bilmiyoruz.  Çok derinlemesine bilgi sahibi değiliz dedi..  Yılmaz Özdil, çok satan “Mustafa Kemal” kitabının ardından “Mustafa Kemal’i çocuklarımıza anlatmamız boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

Atatürk’le ilgili muhteşem kitaplar var ama, sağlıklı biyografisi yoktu. Hatta tam tersine karalama amacıyla yazılmış biyografiler var. 2008’de bu tür kasıtlı çarpıtmalarla dolu Atatürk kitaplarında tırmanış yaşanmıştı. Eli kalem tutan bir Atatürkçü olarak kendimi sorumlu hissettim” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerinin sorularını yanıtlamasının ardından Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Artvin ARTRİUM AVM’de bulunan D&R’de Kitap evinde geçerek hayranlarıyla buluştu.