AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

10 Ocak hem ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ hem de ülke idari yapılanmasında çok önemli bir konuma sahip olan Mülki İdare Amirlerimizin “İdareciler Günü’nü” kutluyorum.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay bir mesaj yayınlayarak10 Ocak hem ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ hem de ülke idari yapılanmasında çok önemli bir konuma sahip olan Mülki İdare Amirlerimizin “İdareciler Günü’nü” kutluyorum.

Gazetecilik; hem yazılı, hem görsel, hem de sosyal medyada, kamuoyuna haber servis ederken, doğru haber verme konusunda dikkatli, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gösteren konumunu unutmadan yayın yapan bir faaliyet alanıdır.

Mülki İdare ise; görev yaptıkları yörede, devleti ve hükümeti temsil ederek, vatandaşımızın emniyetinin, hak ve özgürlüklerinin güvencesi, devlet ve hükümet politikalarının uygulayıcısı ve takipçisi, ayrıca yöresinin kaynaklarını ülke yararına harekete geçiren, halkla içiçe ve onların vicdan ve sağduyusuyla hareket ederek, adil kararlan ile bağları güçlendirendir.

Mülki İdarede görev yapan mesai arkadaşlarım ile yerelde bizlerle çalışan başta muhabir arkadaşlarımız olmak üzere gazetecilerimizin günlerini kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

 

HAYATİ AKBAŞ