AnasayfaArtvin'den HaberlerMURGUL’DA ÇALIŞANLARA İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KURSU VERİLDİ

MURGUL’DA ÇALIŞANLARA İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KURSU VERİLDİ

MURGUL’DA ÇALIŞANLARA İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KURSU VERİLDİ

Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul ve Kurumlarda Çalışan Öğretmen ve personele “İş Sağlığı Güvenliği Kursu” verildi.

MURGUL-Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul ve Kurumlarda Çalışan Öğretmen ve personele “İş Sağlığı Güvenliği Kursu” verildi.

Yunus Emre İlkokulu Konferans salonunda yapılan Kursa 18 Ücretli Öğretmen 32 diğer çalışan olmak üzere toplam 50 kişi katıldı.

İş Sağlığı güvenliği uzmanı İsmet Karagöz tarafından kursiyerlere; İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili Mevzuat, Meslek Hastalıkları ve İlkyardım, Güvenlikle ilgi teknik konular hakkında sunum eşliğinde bilgi verildi.

Çalışanların bulundukları kurumlarda risk oluşturabilecek ortamların tespitinde ve önlenmesi için yapmaları gereken iş ve işlemler açıklamalarda bulunuldu. Okul ve Kurumların fiziki yapıları, donatım eşyaları durumundan risk oluşturan durumların anında işveren konumunda olun daire amirleriyle paylaşılması gerektiği, çözüm aşamasında birlikte çalışmanın faydaları aktarıldı. Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara sertifika ve katılım belgesi verileceği öğrenildi.

HAYATİ AKBAŞ