AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, “SAKİN ŞEHİR ŞAVŞAT’I” ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, “SAKİN ŞEHİR ŞAVŞAT’I” ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, “SAKİN ŞEHİR ŞAVŞAT’I” ZİYARET ETTİ

1-4

Artvin Valisi Ömer Doğanay, “ Sakin Şehir” ünvanlı Şavşat ilçesini ziyaret ederek, çeşitli incelemelerde bulundu.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, “ Sakin Şehir” unvanlı Şavşat ilçesini ziyaret ederek, çeşitli incelemelerde bulundu.  İlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Doğanay, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’dan ilçenin genel durumu ve sorunları hakkında brifing aldı.

Daha sonra İlçe Emniyet Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Doğanay, ilçenin asayiş ve güvenliği konusunda bilgi aldı.

Ardından belediyeye giden Doğanay, cadde üzerinde karşılaştığı esnaf ve vatandaşlarla da selamlaşarak, bir süre sohbet etti.

Vali Doğanay, belediyenin hizmetleri ve faaliyetleri konusunda Başkan Ahmet Sinan Öztürk ile bir süre görüştü.

Daha sonra Vali Doğanay, Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak 24 saat esaslı 30 çalışanıyla 38 yaşlıya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek sokak tipi Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini ziyaret etti.

Vali Doğanay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şentürk Ağırbaş’tanyerleşkedeki hizmete dair bilgi aldıktan sonra, burada yaşayan yaşlılarla bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Yaşam Yerleşkesi sakinleri Vali Doğanay’dan, acil durumlarda hastaneye ulaşabilmek amacıyla bir ambulans tahsis edilmesi talebinde bulundu. Bunun üzerine Vali Doğanay, söz konusu ambulansın kısa sürede kendilerine tahsis edileceğini söyledi.

İlçe ziyaretleri kapsamında Şavşat’ı ilçesini ziyaret ettiğini belirten Vali Doğanay, ilçedeki yapılması planlanan ve devam eden çalışmaların takipçisi olacağını söyledi.

HAYATİ AKBAŞ

1-1 1-2 1-31-5 1-6 1-7 1-8