AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, “MUHTARLAR, DEMOKRASİ ZİNCİRİNİN İLK HALKASINI OLUŞTURUYOR”

VALİ DOĞANAY, “MUHTARLAR, DEMOKRASİ ZİNCİRİNİN İLK HALKASINI OLUŞTURUYOR”

VALİ DOĞANAY, “MUHTARLAR, DEMOKRASİ ZİNCİRİNİN İLK HALKASINI OLUŞTURUYOR”

1-1

Artvin Valisi Ömer Doğanay,  19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle ve köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay,  19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle ve köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

Artvin Belediyesi Marina Ekmek Sofrası Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Murat Komşuoğlu, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun, İl Genel Başkanı Hasan Dilberoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Mahalli İdareler Müdürü Filiz Özdemir, Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Vali Doğanay, burada yaptığı konuşmasında, muhtarların demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturduğunu söyledi.

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevi sırasında muhtarlar gününün kutlanması için kendisinin de emeği olduğunu belirten Vali Doğanay, “Muhtarlar Günü’nün de olması yönünde gerek Başbakanlık genelgesi, gerek diğer usul ve esaslarla ilgili çalışmalarda Mahalli İdareler Genel Müdürü olduğum dönemde emeğim var. İnşallah bugünün siz değerli muhtarlarıma hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Muhtarların vatandaşa hizmet etmek için seçildiğini belirten Vali Doğanay,” Sizlerle birlikte ilimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bundan sonrada hizmet etme birlikteliğimiz devam edecek.15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen muhtarlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle, muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Gününü” en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”diye konuştu.

Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu ise muhtarlara verdiği destek ve anlamlı yemekten dolayı Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Köylerde yaşanan bazı sorunları dile getiren Azizağaoğlu, köylerde zaman zaman yaşanan başta hırsızlık olmak üzere asayiş olaylarına karşı güvenlik tedbiri olarak kamera sistemi kurulmasını talep etti.

Vali Doğanay ise talebi değerlendireceğini belirterek, kısa sürede bir çalışma başlatacağını söyledi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7