AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY KORELİ TURİZM ELÇİLERİNİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY KORELİ TURİZM ELÇİLERİNİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY KORELİ TURİZM ELÇİLERİNİ KABUL ETTİ

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tanıtımı için bölgeye gelen Koreli sosyal medya fenomenleri ve Koreli turizm acente temsilcileri ile bir araya geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tanıtımı için bölgeye gelen Koreli sosyal medya fenomenleri ve Koreli turizm acente temsilcileri ile bir araya geldi.

Seul Türkiye Büyük Elçiliğinin öncülüğü ve Türk Havayolları sponsorluğunda Karadeniz’e gelerek Trabzon, Rize ve Artvin’in tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek keşif ve tanıtım yapan 22 kişilik grup Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Doğanay, Artvin’in doğası, kendine has kültürü ve coğrafyasıyla alternatif turizmde önemli bir merkez haline geleceğini söyledi. Artvin’in geleceğini turizmde aradığını kaydeden Doğanay, “ Günümüzde alternatif turizm her geçen gün daha çok ilgili görüyor.

İlimizde bünyesindeki milli parkları, doğal koruma sit alanları, kara gölleri, faunası, florasıyla alternatif turizmde insanları bulunmaz olanaklar sunuyor. Gerekli alt yapı çalışmalarının yapılmasının ardından bu kent turizmden hak ettiği payı alacaktır. Sivil toplum ve bürokrasi olarak kentin tanıtımı için el birliği içinde her platformda çalışmalarımız sürüyor.

Sizlerin burada ilimizin güzelliklerini ve kültürünü tanıtması bizlerin için son derece önemli. Sizler Artvin’i uluslara arası platformlar da tanıtacaksınız. Bizlerin turizm elçisi olacaksınız. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapılı devam ederken, toplantı sonrası Vali Doğanay, ziyaretçilerine içerisinde değişik hediyelerin ve tanıtım broşürlerin olduğu çanta hediye etti.

Grup valilik ziyaretinin ardından Türkiye’nin en büyü Atatürk heykelinin bulunduğu, kentin seyir terası konumundaki Atatepe’de Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve kentin bazı iş adamlarıyla bir araya geldi.