AnasayfaArtvin'den HaberlerANTALYA’DA DÜZENLENEN 9. YÖREX FUARINA HOPA LAZ BÖREĞİ DAMGA VURDU

ANTALYA’DA DÜZENLENEN 9. YÖREX FUARINA HOPA LAZ BÖREĞİ DAMGA VURDU

ANTALYA’DA DÜZENLENEN 9. YÖREX FUARINA HOPA LAZ BÖREĞİ DAMGA VURDU

 

24-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan 9. YÖREX: Yöresel Ürünler Fuarına TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na sunulan Hopa Laz Böreği damgasını vurdu.

Hayati Akbaş

HOPA-24-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan 9. YÖREX: Yöresel Ürünler Fuarına TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na sunulan Hopa Laz Böreği damgasını vurdu.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve eşi Gülseven Akyürek, Meclis Üyesi Kemal Gazioğlu ve eşi Fatma Gazioğlu, Oda Genel Sekreteri Hamdi Yıldırım ve Bilgi İşlem Sorumlusu Hami Tatar’ın katıldığı Antalya Yörex Fuarında ülkenin dört bir yanından gelen coğrafi işareti alınan ve başvuruları yapılan yerel ürünlerin sergilendiği fuar büyük ilgi gördü.

Fuarın açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu coğrafi işaret konusunun ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek bu çalışmayı kendi bünyesinde yürüten, ürünlerine sahip çıkan oda ve borsalara teşekkür etti.

Fuar alanındaki stantları gezen Hisarcıklıoğlu Hopa standında Laz Böreği ile karşılandı. Hopa TSO Başkanı Akyürek TOBB Başkanına Hopa Laz Böreği ikram etti. Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın eşlik ettiği Hisarcıklıoğlu kendisine takdim edilen Hopa Laz Böreğini memnuniyetle kabul etti.

Fuar katılımcıları tarafından büyük ilgi gören Hopa Laz Böreği ilk gün boyunca büyük oranda tüketildi. 28 Ekim tarihine kadar sürecek olan fuarda Hopa TSO standında Laz böreğinin yanı sıra ilçede yetişen çay ve mavi yemiş marmelatı katılımcıların beğenisine sunulacak.