AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, “İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ’NİN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN”

VALİ DOĞANAY, “İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ’NİN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN”

VALİ DOĞANAY, “İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ’NİN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN”

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini ziyaret ederek, Genel Sekreter Orhan Yazıcı’dan kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini ziyaret ederek, Genel Sekreter Orhan Yazıcı’dan kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kurumun Çayağzı Mahallesinde bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Doğanay’ı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı ve birim müdürleri tarafından karşılandı.

İş makinelerinin tamir edildiği atölyelerde incelemelerde bulunan Vali Doğanay, burada çalışan işçilerle tanışarak, bir süre sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Genel Sekreter Orhan Yazıcı, kurumlarının il merkezi ve bağlı 7 ilçede faaliyet gösteren 11 birim müdürlüğünde toplam 496 personel ile 320 köye hizmet verdiklerini söyledi.

Yazıcı, İl Özel İdaresinin personel durumu, mali durumu, araç parkı, taşınmaz malları, birim müdürlüklerinin faaliyetleri ile 2016 yılı sonuna kadar gerçekleşen yatırımlar konusunda Vali Doğanay’a bilgi verildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin çalışmalarını takdire şayan olduğunu belirten Vali Doğanay ise, İl Özel İdaresi Genel Sekreterlinin il genelindeki sorumluluk bölgesinde vatandaşlara yol, altyapı, içme suyu gibi birçok hizmet sağlamak gibi önemli kamu bir görevini yürüttüğünü söyledi.

Vali Doğanay, köylerde ve kırsal alanda yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek ve refah seviyelerini artırmak amacıyla il özel idaresinin tüm birimleriyle yaz-kış,  mesai merhumu demeden özverili bir şekilde hizmet verdiğini ifade etti.

Doğanay, devletin kendilerine emanet ettiği bütçeyi, yerinde ve etkin şekilde kullanmak gibi görevleri olduğunu ve bu konuya tüm kamu çalışanlarının daha da özel gösterilmesi gerektiğini belirtti.