AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, GÜRCİSTAN’A SIFIR NOKTADA BULUNAN YOLBAŞI HUDUT KARAKOLU’NU ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, GÜRCİSTAN’A SIFIR NOKTADA BULUNAN YOLBAŞI HUDUT KARAKOLU’NU ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, GÜRCİSTAN’A SIFIR NOKTADA BULUNAN YOLBAŞI HUDUT KARAKOLU’NU ZİYARET ETTİ

1-5

Artvin Ömer Doğanay, Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde bulunan ve Gürcistan ülkesine sıfır noktasındaki 1. Hudut Yolbaşı Hudut Karakolu’nu ziyaret etti.

ARTVİN-Artvin Ömer Doğanay, Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde bulunan ve Gürcistan ülkesine sıfır noktasındaki 1. Hudut Yolbaşı Hudut Karakolu’nu ziyaret etti.

Vali Doğanay, beraberindeki İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Adnan Dinçsoy, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Recep Coşkun, Kazimiye Köy Muhtarı Hızır Galata ile birlikte Kopmuş Bölük Merkezi’ni ve geçen yıl meydana gelen heyelandan dolayı yolu ulaşıma kapanan ve yeni yol güzergâh çalışması başlatıldığı Gürcistan’a sıfır noktasında bulunan 1. Hudut Yolbaşı Karakol yolunda incelemelerde bulundu.

İlçeye bağlı bağlı Sarp köyünün dağlık bölgesi sınırında yer alan hudut karakoluna ulaşımın sağlanacağı Sarp-Kazimiye-Kaya köy yolunda sürdürülen yeni yol güzergâhını inceleyen Vali Doğanay,  Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Recep Coşkun ile yolun yapımını üstlenen yüklenici firma sahibi Turgay Selim’den detaylı bilgi aldı.

Sınırdaki hudut karakoluna ulaşımın sağlanması amacıyla 2016 yılının başlarında yol yapım ve iyileştirme çalışmalarına başladıklarını belirten Coşkun,” Sarp-Kazimiye-Kaya grup köy yolunda bir buçuk kilometre ham yol yapıldı. Toplam 5,5 kilometre uzunluğundaki yeni güzergâhta sanat yapıları, onarım ve betonlama çalışmaları devam ediyor. 2017 yılının sonunda yol yapım çalışmalarının tamamlanmasını planlıyoruz. Yolun tamamını beton kaplama olacak ve ulaşım rahat,  konforlu bir şekilde sağlanacak. “ dedi.

Vali Doğanay ise, sınır bölgesinde bulunan karakolun önemine dikkat çekerek, yetkililere yol yapım çalışmalarında gördüğü bazı eksikliklerin giderilmesini ve bir an önce çalışmaların tamamlanması talimatını verdi.

Daha sonra Yolbaşı Hudut Karakolunu ziyaret eden ve askeri manga tarafından karşılanan Vali Doğanay, askerleri selamladı ve askeri manga ile hatıra fotoğrafı çekindi.

Gürcistan’a sınır olan askeri karakolda incelemelerde bulunan ve 444 No’lu sınır taşına giden Vali Doğanay, yetkililerden sınır güvenliği konusunda bilgi aldı.

 

HAYATİ AKBAŞ

 

1-1 1-2 1-3 1-41-6 1-7 1-8 1-9 1-10 1-11 1-12