a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO’NUN GÜNDEMİNDE SARP SINIR KAPISI VARDI

HOPA TSO’NUN GÜNDEMİNDE SARP SINIR KAPISI VARDI

HOPA TSO’NUN GÜNDEMİNDE SARP SINIR KAPISI VARDI

1-1

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Sarp Sınır kapısının yenilenmesi ve Gürcistan da ki yaşanan sorunlar hakkında üyelerini bilgilendirmek için toplantı düzenledi.

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Sarp Sınır kapısının yenilenmesi ve Gürcistan da ki yaşanan sorunlar hakkında üyelerini bilgilendirmek üzere Meclis toplantı salonunda ilçe nakliyecileri, ihracatçıları ve gümrük komisyoncuları ile bir araya geldi.

Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Oda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek kısa bir “hoş geldiniz” konuşması yaptı. Toplantının ana konusu olan Sarp sınır kapısının yenilenmesi ve Gürcistan’ da yaşanan sorunlar la ilgili olarak 14.11.2016 tarihinde kendisinin de katıldığı Sarp Sınır kapısı Kriz Yönetim Merkezi Toplantısın da alınan kararları maddeleri ile katılımcılara aktardı.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Sarp Sınır kapsının yenilenmesi sürecinde ve Gürcistan’da mevcut yaşanan sorunların nasıl asgari seviyeye düşürülebileceği konusunda katılımcılarla karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Mevcut süreç te yaşanacak sorunların asgariye düşürülmesi konusunda oldukça verimli olan toplantı 15 gün sonra Mülki İdari Amiri ve Gümrük Müdürünün katılımı ile yeniden gerçekleştirilmesine ve  Hopa TSO Meclis Üyelerinin Batum Başkonsolosluğunu ziyaret ederek konu hakkında toplantı gerçekleştirmelerine karar verilerek son buldu.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3