AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

1-3

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Çoruh Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi ve Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Çoruh Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi ve Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

Vali Doğanay’ın okul ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan ile Okul Müdürü Uğur Yıldırım eşlik etti.

Vali Doğanay,  okulu gezerek yetkililerden okul ve devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alırken kendisini karşılayan öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Okul Müdürü Uğur Yıldırım okul hakkında Vali Doğanay’a yaptığı bilgilendirmede,  okulun 2 Nisan 2016 yılında Çoruh İş Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi olarak eğitime başladığını ifade ederek 4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmaya başlanmasıyla birlikte Çoruh Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü ismiyle eğitim faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Artvin Özel Eğitim 1’inci kademe ve Artvin Özel Eğitim 2’nci kademe eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Yıldırım şunları söyledi: “2016 – 2017 eğnim öğretim yılında Çoruh Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 8 kadrolu ve 2 ücretli olmak üzere toplam 10 öğretmen ve hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan l2 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetine devam edilmektedir. Çoruh Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde ise,  Artvin Özel Eğitim 1. kademede orta ağır zihinsel yetersizliği olan 1 öğrenci, 2’nci kademede de orta ağır zihinsel yetersizliği olan 1 öğrenci eğitim görmektedir. Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü’nde ise orta ağır zihinsel yetersizliği olan 8 öğrenci ve 7 öğretmen ile eğilim öğretim faaliyetine devam edilmektedir. 4 okul toplamında 1 Müdür. 1 Müdür Yardımcısı. 17 öğretmen ve 72 öğrenci bulunmaktadır. Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalar ve okulumuza yönlendirmeleri sonucunda öğrenci sayısında artış olmaktadır. Okulumuz taşımalı eğilim grubunda olup şehir merkezinden ve Seyitler bölgesinden öğrenciler taşınmaktadır. Taşımalı eğitim grubunda 3 rehber personel ve İŞKUR projesi kapsamında 1 kişi çalışmakladır” dedi.

Sınıfları gezen ve engelli öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Doğanay, öğrencilerin yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin sonunda Vali Doğanay, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

HAYATİ AKBAŞ

1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9