AnasayfaArtvin'den HaberlerTÜRSAB DOĞU KARADENİZ BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU KONGRESİ YAPILDI.

TÜRSAB DOĞU KARADENİZ BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU KONGRESİ YAPILDI.

TÜRSAB DOĞU KARADENİZ BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU KONGRESİ YAPILDI.

Başkanlığa yeniden Suat Gürkök seçildi.

TRABZON-TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Trabzon’da Usta Park Otel’de yapıldı. Yapılan toplantı da TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerini kapsayan yürütme kurulunun seçimlerinde, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Çetin Gürcün’ün gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından Divan Kurulu oy verme işlemlerini başlattı.

Oylamaların sonucunda Suat Gürkök, oy kullanan 155 üyeden 99’unun oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Gümrükçüoğlu’nun 54 oy aldığı seçimde, 2 oy ise geçersiz sayıldı. 22. Dönem Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu’nun listesi aşağıda aktarılmaktadır.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU ASIL LİSTESİ   

Karden Turizm’den Suat Gürkök, Ulutur Turizm’den İsmail Ufuk Dereli, Vargit Tur’dan Mehmet Ragıp Pirselimoğlu, Ey-Ce Turizm’den Hasan Volkan Kantarcı, Panagıa Tours’dan Müslüm Yaylı, Golden Of Tur’dan Gökhan Çakır, Çakra Turizm’den Elif Çakıroğlu, Çotanak Turizm’den Uğur Topkaya, Maçkalı Turizm’den Fatih Kaval seçilirken, Sarp tur Turizm’den Muhammet Güney yedek üyeler arasında yer aldı.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Gürkök, seçimin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, hizmet alanlarında Trabzon, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Rize‘nin bulunduğunu anımsatarak destekleri dolayısıyla üyelere teşekkür etti.

Türkiye’nin 2016’da birçok badire atlattığını belirten Gürkök, şöyle devam etti:
“Yaşanan olaylar ister istemez turizme de yansıdı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sektördeki herkesle birlikte hareket ederek işleri yoluna koymak için gayret sarf ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Hepimiz, ülkemizin güvenilir bir yer olduğunu her platformda dile getirmeye gayret ediyoruz. Bu çabalarımız sayesinde bölge turizminde yeniden hareketlenme yaşanıyor.”

Gürkök, Kültür ve Turizm Bakanlığının sektör temsilcilerinin isteklerini dikkate aldığını ve bunlardan bazıları yerine getirdiğini anlatarak şunları söyledi:  “Örneğin, ülkemizin ve bölgemizin en önemli turizm alanlarından olan Sümela Manastırı’nın ihalesi yapıldı. Trabzon, uçaklara sağlanan yakıt desteğinden faydalanacak iller arasına alındı. Sarp Sınır Kapısı’nda yaşadığımız çeşitli problemlerin çözümü için adım atıldı. Bunlar bizim için önemli ve daha da güzel gelişmeler olacağına inanıyoruz.”

Gürkök, destekleri dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya teşekkür etti.

Bölgede adeta atıl vaziyette olan çeşitli tarihi değerler bulunduğunu vurgulayan Gürkök, bunların da bir an önce restorasyonlarının yapılarak turizme kazandırılması gerektiğini kaydetti.

HAYATİ AKBAŞ