AnasayfaArtvin'den HaberlerAFET ZARARLARININ GİDERİLMESİNE İLİŞKİN İHALELER BAŞLATILIYOR

AFET ZARARLARININ GİDERİLMESİNE İLİŞKİN İHALELER BAŞLATILIYOR

AFET ZARARLARININ GİDERİLMESİNE İLİŞKİN İHALELER BAŞLATILIYOR

 

Arhavi’de afet zararlarının giderilmesine ilişkin taş duvar ve menfez ihaleleri ilana çıkıyor.

ARHAVİ-Son İki yılda yaşanan afet sonrası Belediye Ekiplerince yürütülen çalışmalar devam ederken yaralar da sarılmaya devam ediyor. İlçe Hacılar Mahallesi, Yemişlik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve şehrin bazı noktalarında sel, taşkın, su baskını ve heyelanların meydana gelmesinin ardından yürütülen çalışmalarda İhale aşamasına gelindi. Geçtiğimiz hafta 4bin metreküp beton ihalesi üst yapılar için yapıldı.

Yakın zamanda Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından afetin zarara yol açtığı bölgelerde taş duvar, menfez ve çevre düzenleme çalışmaları başlatılıyor. Bölgelerde hizmetin yapılacağı yerleri bizzat yerinde inceleyen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu: “Afet ödeneğinin geldiği Arhavi ilçesinde ilk etapta ağır risk taşıyan ve önceliği bulunan afet bölgelerinde çalışmalar hızlandırdık. Y. hacılar dere yatağında yer alan sel afetinde tahrip olan hacılar üç çay alım yeri binası yıkılarak bölgede dere yatağı ve menfez tanzimi usulüne uygun şekilde planlandı. Yürütülen bu çalışmadan ötürü Halkımız rahat olsun çünkü hemen ardından hızla yeni yaş çay alım yeri binası yapılacak şekilde imalatlar ihaleye çıkıyor. Hacılar 3 alım yeri belediye vatandaş iş birliği ile yeni çay sezonuna yetiştirilecek. Taş duvar ve menfez imalatları bittikten sonra süratle üst yapı yani betonlama çalışmaları yapılacaktır. Zarar gören vatandaşlarımızın hizmet noktasında sıkıntısı olmayacak. Gerekli çalışmalar anında ve zamanında yapılacak ” dedi.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu belediyecilik anlamında ilçe de bir yandan afetin yaralarını sarıyor bir yandan da halka en kaliteli hizmeti vermeyi çalıştıklarını dile getirdi. Ayrıca diğer mahallelerde yürütülen çalışmaları da gezerek incelemelerde bulundu.

HAYATİ AKBAŞ