AnasayfaArtvin'den HaberlerTÜRKİYE KUPASI 3.ETAP FİNAL YARIŞLARI’NDA YUSUFELİLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

TÜRKİYE KUPASI 3.ETAP FİNAL YARIŞLARI’NDA YUSUFELİLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

TÜRKİYE KUPASI 3.ETAP FİNAL YARIŞLARI’NDA YUSUFELİLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

 

Akarsu Slalom Türkiye Kupası 3. Etap final yarışları Rize’de yapıldı.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Türkiye Kano Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Akarsu Slalom Türkiye Kupası 3. Etap (Final) yarışları 14-15 Ağustos tarihleri arasında Rize- Ardeşen’de yapıldı. Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan, Türkiye Kupası 3.Etap Final yarışlarında 4 ilden, 8 farklı kulübün toplam 65 sporcusu kıyasıya mücadele etti.

Yarışmalarda büyükler kategorisinde, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü ikinci ve ÇAYKUR spor Kulübü üçüncü oldular. Gençler ve Yıldızlar Kategorisinde, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü ikinci, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

Büyük Erkek K1 kategorisinde Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Muhammet Emre Ertek Büyük Erkek C1 kategorisinde, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü’nden Emre Yılmaz Genç Erkek K1 kategorisinde, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak       Genç Erkekler C1Kategorisinde Dursun Can Karaduman Türkiye şampiyonu oldu.

Kıyasıya mücadelenin ardından dereceye giren sporcular madalya almaya hak kazanırken, genel başarı sıralamalarına göre dereceye giren kulüplere kupa takdim edildi.

Büyük Erkek K1kategorisinde; Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Muhammet Emre Ertek birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu ikinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü’nden İlhan Demirtaş üçüncü oldu.

Yıldız Erkek K1kategorisinde; Ferdi olarak yarışan Bahadır Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü’nden Emir Toprak ikinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Furkan Polat üçüncü oldu.

Büyük Erkek C1kategorisinde;  Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü’nden Emre Yılmaz birinci, Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Muhammet Emre Ertek ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü Sergen Ümit Demirci üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 kategorisinde;Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak birinci, ferdi olarak yarışan Okan Çelik ikinci, Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Yusuf  Mert Özdemir üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 kategorisinde; Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Dursun Can Karaduman birinci, ferdi olarak yarışan Okan Çelik ikinci, Munzur Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Ve Spor Kulübü’nden Berkay Bulur üçüncü oldu.

Yıldız Erkek C1 kategorisinde;Rize Adrenalin doğa sporlar gençlik spor kulübünden Reşat Ceyhun Hapeloğlu birinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü’nden Furkan Polat ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Usta üçüncü oldu.

Rize’deki kano şampiyonasında Yusufelili sporcuları yalnız bırakmayan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Çocuklarımız bu derelerde büyüyor, ilçemiz adına yarışıyorlar. Onların bugün ki başarısı ve bundan önceki başarıları bizi çok onurlandırıyor. Sporcularımızı yetiştiren genç antrenörlerimize de teşekkür ediyorum. ” dedi.

Dereceye giren sporculara madalyalarını, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Ardeşen Kaymakamı Sayın Emrah Yılmaz, Yusufeli Belediye Başkanı ve Kano YK Üyesi Eyüp Aytekin, Rize Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Kenan Yücel, Ardeşen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak, Pazar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Handan SÜMER, Kano Federasyonu YK üyeleri Hasan Memduh Özyıldırım ve Hasan Çoban takdim ederken, kulüplerimize kupalarını, Kano Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve Kano Federasyonu YK üyesi Bilgin Kopuz tarafından takdim edildi.