AnasayfaArtvin'den HaberlerTİGEM’ DE ÇAY TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TİGEM’ DE ÇAY TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TİGEM’ DE ÇAY TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Başkan Ziraat Mühendisi Tolga İskenderoğlu Ankara TİGEM’ de gerçekleştirilen “ülkemizdeki çay üretiminin geleceği ve organik çay” konulu toplantıya katıldı.

Hayati Akbaş

ANKARA-Başkan Ziraat Mühendisi Tolga İskenderoğlu Ankara TİGEM’ de gerçekleştirilen “ülkemizdeki çay üretiminin geleceği ve organik çay” konulu toplantıya katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İskenderoğlu Ülkemizdeki çay üretimi,  dünyada çay üretimi ve dünya organik çay pazarı, üreticilerimizin sorunları ve yapılması gerekenler, organik çay hususunda üreticilerin düşünce ve talepleri gibi konuları gündeme taşıdı.

İskenderoğlu Toplantı sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hikmet Ayar , Tarım Bakan Yardımcısı Mehmet Danış ile ikili görüşme yaparak ilimizdeki Çay üreticilerinin sorunlarını , geçilmesi düşünülen organik çay uygulamasının üreticide yaratacağı mağduriyetleri ve  çay üreticilerinin beklentilerini detaylı bir şekilde anlattı.

Başkan İskenderoğlu konu ile ilgili bir raporu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı A.Eşref Fakibaba’ ya sunulmak üzere ilgililere teslim etti.

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Trabzon Milletvekili Mahmut Balta, Tarım Bakanı Yardımcısı Mehmet Danış, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Daire Başkanları, Bölge İllerin Tarım İl Müdürleri, Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu , Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar katıldı.