AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKONSOLOS KOÇAK’TAN ARTVİN BELEDİYESİ VE AÇÜ’YE ZİYARET

BAŞKONSOLOS KOÇAK’TAN ARTVİN BELEDİYESİ VE AÇÜ’YE ZİYARET

BAŞKONSOLOS KOÇAK’TAN ARTVİN BELEDİYESİ VE AÇÜ’YE ZİYARET

 

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Artvin’e gelen Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Belediye Başkan vekili Erkan Yazan ve AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi makamlarında ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Artvin’e gelen Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Belediye Başkan vekili Erkan Yazan’ı makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Makbule Koçak Artvin’e ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiğini belirterek Başkan Vekili Erkan Yazan ile bir süre sohbet etti.

Başkonsolos Koçak, Hukuk mezunu olduğunu ve 15 yıldır da Dışişleri’nde çalıştığını söyleyerek Kopenhag, Roma Büyükelçilerinde görev aldığını belirtti.

Koçak; “Dışişleri’nde birçok görevde bulundum. Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür yardımcılığının ardından G-20 Ülkeleri Daire Başkanlığında enerji konularında çalıştım. Bakü Büyükelçiliği’ndeki Müsteşar görevinin ardından Batum Başkonsolosluğuna atandım” dedi.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki işbirliğinin her alanda ki gibi ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri daha da ileriye gitmesi için ellerinden gelen katkıyı sunmaya çalıştıklarını da ifade etti.

Başkan Kocatepe ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Makbule Koçak’a görevinde başarılar dileyip Artvin’in turizminin gelişmesi içi yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin sonunda Başkan vekili Yazan ile Başkonsolos Koçak birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Koçak’tan Rektör Tilki’ye Ziyaret

Bir dizi temasta bulunmak üzere Artvin’e gelen Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi ziyaret etti.  Ziyarette Üniversitemiz hakkında özet bilgiler aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki Üniversitemizin, ülkemizin Kafkasya sınırında bulunması nedeniyle ülkeler arası sosyo-kültürel etkileşime ve özellikle Gürcistan’daki üniversitelerle akademik işbirliklerine ayrı bir önem verdiğini belirtti.

Başkonsolos Makbule Koçak ise Batum Başkonsolosluğuna atanmasının ardından Artvin’i ziyaret etme fırsatı bulduğunu ve iki ülke arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel alanlardaki işbirliklerinin daha da ileriye taşınması için gayret içerisinde olduklarını ifade etti.

Ziyaret hediyelerin verilmesi ve karşılıklı temenniler ile sona erdi.